Co roku w urodziny cierpiał katusze. W tym wszystko się odmieni

Co roku w urodziny cierpiał katusze. W tym wszystko się odmieni Źródło: fot. Facebook.com

Mieszkający za granicą młody Polak przez lata nie cieszył się z powodu swoich urodzin. Żaden z jego rówieśników nie interesował się tą ważną datą i pomimo zaproszeń nie chciał zjawić się organizowanych dla niego przyjęciach. O sprawie poinformował Fakt, a los chłopca już niedługo się odmieni.

Gdy Adrian Nowicki wraz z mamą zamieszkał w Norwegii, wszystko wskazywało na to, że jego życie na północy Europy potoczy się, jak życie tysięcy innych zamieszkujących to państwo nieletnich Polaków. Chłopak zaczął uczęszczać do szkoły i początkowo nie zauważono niczego niepokojącego w jego zachowaniu. Z czasem jednak Adrian zaczął odwracać się od innych dzieci, żyć w swoim świecie. Bardzo powoli uczył się języka i innych przedmiotów oraz był zamknięty w sobie. - Zwykle dzieci ciągnie do innych dzieci. Adrian wolał być sam. Odsuwał się, zamykał we własnym świecie. Najpierw badano go w kierunku dysleksji, ale to nie było to - powiedziała dla mojanorwegia.pl Kamila Nowicka.

Fakt nagłaśnia sprawę Adriana

Z czasem stało się jasne, że Adrian cierpi na zespół Aspergera. Zaburzenie to, choć nie jest upośledzeniem umysłowym, ogranicza m.in. umiejętności społeczne, akceptowanie zmian, a także skutkuje wręcz maniakalnym ograniczaniem się do jedynie kilku zainteresowań. Jak podkreśla mam Adriana, nikt w szkole nigdy nie skarżył się na jego zachowanie. Współuczniowie jednak nie chętnie decydują się na bliższą znajomość z nim. Z tego powodu na wszystkich zorganizowanych dla niego imprezach urodzinowych niemalże nikt się nie pojawiał pomimo wystosowywania zaproszeń rok po roku. W tym roku, by umilić nielubiane przez Adriana urodziny, jego mama postanowiła, sprawić mu naprawdę piękny prezent na jedne z najważniejszych rocznic w jego życiu - osiągnięcie pełnoletniości. Mama chłopca za pomocą Facebooka poprosiła internautów, by wysłali Adrianowi kartki urodzinowe, by mógł po raz pierwszy poczuć moc urodzinowych życzeń. - Piszę do Was z ogromną prośbą. Mój syn kończy 18 czerwca 18 lat. Adrian ma zespół Aspergera i bardzo bym chciała, aby dostał jak najwięcej kartek z życzeniami urodzinowymi. Do Adriana prawie nigdy nikt nie przychodził na urodziny, pomimo zapraszania dzieci. Teraz już się martwi, że pewnie znowu nikt nie złoży mu życzeń. Chciałabym mu zrobić ogromną niespodziankę i pokazać, że będzie inaczej - czytamy. Własne życzenia wysyłać można na poniższy adres: Adrian Nowicki Tryggvangveien 38 1458 Fjellstrand Norwegia Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jarosław Kaczyński wróci do szpitala
  2. Wielka tajemnica papieża. Jan Paweł II był MISTYKIEM
  3. Szybkie i łatwe przekąski na imprezę [PRZEPISY]
źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News