W tym roku uczniowie się nie przepracują, zobacz kalendarz dni wolnych

W tym roku uczniowie się nie przepracują, zobacz kalendarz dni wolnych Źródło: fot. wikimedia.commons.org/Patryk Matyjaszczyk/pixabay.com

Dzisiaj uczniowie wrócili do szkół. Jak wiadomo dla młodzieży oraz dzieci najprzyjemniejsze są dni wolne od nauki i chociaż na papierze nie wyglądają imponująco to dzięki rozłożeniu młodzi naukowcy nie będą mogli narzekać.

Dni wolne od szkoły są tym, co dzieci lubią najbardziej. W tym roku początek przypada na 1 września natomiast zakończenie wypada 23 czerwca, to już daje dodatkowy tydzień wakacji. Po podsumowaniu w roku szkolnym dni wolnych od pracy jest raptem kilkanaście, nie jest to dużo, natomiast dzięki optymalnemu rozkładowi pierwszy długi weekend wypada już w październiku z okazji dnia nauczyciela, który jest w piątek 14 .

Następne dni wolne wypadają w listopadzie, wprawdzie Święto Wszystkich Zmarłych jest we wtorek, natomiast 11 listopada wypada w piątek dzięki czemu tu też wystąpi długi weekend.

W Grudniu uczniowie będą wolni od 23 grudnia do 1 stycznia, więc kolejne 10 dni uczniowie spędzą poza szkołą. Styczniowe Święto Trzech Króli wypada także w piątek, co oznacza kolejny długi weekend.

Po feriach trzeba zaczekać miesiąc na kolejne przerwy. Z odsieczą przybywa Wielkanoc wypadając między 13 a 15 kwietnia. Uczniowie niższych klas dostaną dodatkowe trzy dni wolnego od 19 do 21, w związku z egzaminami gimnazjalnymi.

Wiosną szykuje się też 5 dniowy weekend od 29 kwietnia do 3 maja dzięki świętom wypadającym w poniedziałek i środę. Następnie z powodu matur, uczniowie mogą liczyć na dni lub godziny wolne od 4 do 24 maja. Na koniec pozostaje Boże Ciało w czwartek 15 czerwca i zakończenie roku szkolnego 8 dni później.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
wk źródło:radio ZET
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News