W Europie wieść o zamachu terrorystycznym podnosi na równe nogi wszystkich jej mieszkańców. Media szeroko komentują tego typu sprawy, a politycy starają się jak najszybciej odpowiedzieć na akty terroru. Jest jednak kraj, gdzie zamachy terrorystyczne bojowników ISIS to niemal codzienność.

W Turcji do zamachów terrorystycznych i prób ich przeprowadzenia dochodzi po kilka razy w miesiącu. Władze prowincji Hatay, która znajduje się przy granicy z Syrią, poinformowały o udaremnionej próbie zamachu. Funkcjonariuszom służby bezpieczeństwa udało się zatrzymać pędzący wóz terrorystów. Po zastrzeleniu kierowcy, funkcjonariusze dopadli pozostałych czterech mężczyzn i aresztowali ich. W wozie znajdowała się broń i materiały wybuchowe.

To jednak nie pierwsza próba zamachu w tym tygodniu. W czwartek udało się zatrzymać innych terrorystów z ISIS, którzy próbowali przeprowadzić atak w Stambule. Dwaj mężczyźni, którzy wpadli policji w ręce, byli uzbrojeni w pistolety, karabiny maszynowe i mieli do dyspozycji masę amunicji.

Z kolei dwa tygodnie temu, także w Stambule, doszło do zatrzymania podejrzanego o próbę zamachu samobójczego Syryjczyka. Mężczyznę przewieziono na komisariat, gdzie udało mu się jednak wykorzystać moment nieuwagi policjantów. Rzucił się na jednego z nich i zadźgał nożem na miejscu.

Tylko w zeszłym roku doszło do 30 aktów terroru w Turcji. Większość z nich była zamachami bombowymi, które przeprowadziło Państwo Islamskie. W ich wyniku zginęło kilkaset osób. Niedawno ISIS chełpiło się, że jest tak prężne w Turcji, ponieważ posiada w tym kraju swoją oddzielną komórkę organizacyjną.

źródło: fakt.pl

...

Zobacz również