Trudno nie zauważyć, że sprawa festiwalu w Opolu niesamowicie pogorszyła i tak nie najlepszy już wizerunek telewizji publicznej. Teraz swój sprzeciw wobec ,,czarnej listy Kurskiego” wyrazili słuchacze radiowej Trójki.

Jednym z zespołów, który nie został dopuszczony do wystąpienia na festiwalu w Opolu jest prowadzony przez Arkadiusza Jakubika Dr. Misio. Grupa miała wystąpić w czasie wydarzenia na koncercie debiutów, jednak władze TVP cofnęły swoją decyzję uznając twórczość muzyków za ,,niemisyjną”.

Do nagłej zmiany zdania doszło po wypuszczeniu przez zespół teledysku zrealizowanego przez Wojciecha Smarzowskiego, w którym muzycy przebrani są za księży. Po tym incydencie słuchacze radiowej Trójki postanowili wesprzeć grupę masowo wręcz oddając głosy na jej ,,zakazaną” piosenkę w kultowej ,,Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia”.

Członkowie zespołu pochwalili się na jednym z portali społecznościowych, że po wyrzuceniu ich z koncertu w błyskawicznym tempie awansowali z 32 drugiego miejsca listy na trzecie. Artyści wyrazili swoje zaskoczenie oraz podziękowali słuchaczom Trójki za wsparcie.

Uwierzycie?! Bo my jeszcze jesteśmy w szoku. Dziękujemy za wszystkie wasze głosy – napisali muzycy zespołu Dr. Misio.

Internauci zauważają, że w żadnym innym publicznym medium nie byłoby możliwości na dopuszczenie do tego rodzaju incydentu. Ich zdaniem w dużej mierze to zasługa pracowników stacji, którzy mają nie ulegać naciskom władz.

Gratulacje. To istny policzek dla władz PiS – skomentował sprawę jeden z internautów.

...

Zobacz również

https://www.facebook.com/drmisio