Rada Mediów Narodowych już na pierwszym posiedzeniu po wakacjach zająć się ma sprawą zwolnionej z TVP Marzeny Paczuskiej. Szefowa Wiadomości skarżyła się, że została zwolniona na Twitterze. Sprawa mocno podzieliła dziennikarzy TVP i ujawniła napięcie w publicznej.

Jak zapowiedział sam Krzysztof Czabański, szef RMN, Jacek Kurski będzie na początku września przepytywany w sprawie Wiadomości TVP. Czabański przyznał, że sygnały dobiegające od dziennikarzy publicznej są niepokojące.

Oczywiście byłby to zły sygnał, nie świadczący o dobrych obyczajach korporacyjnych. Jeżeli tak by było, poprosimy o dodatkowe wyjaśnienia, dlaczego do tego doszło – skomentował Czabański.

Wokół sprawy wywiązała się dyskusja na Twitterze między dziennikarzami TVP. Pod wpisem z artykułem o planowanym wezwaniu Kurskiego na dywanik RNM wypowiedział się dziennikarz publicznej, Ziemowit Kossakowski. Ten określił treść materiału jako „fake news” i podkreślił, że „Paczuskiej nie zwolnili z TVP”, a Kurski zaproponował jej nawet „awans zawodowy”.

Na wpis dziennikarza odpowiedziała sama Paczuska. W kilku sowach podsumowała całą sprawę odpowiadając Kossakowskiemu „drogie dziecko, Ziemowicie”, wytykając dziennikarzowi jego naiwność. Nie ulega wątpliwości, że sprawa zwolnienia szefowej TVP elektryzuje dziennikarzy publicznej i wywołuje napięcie na Woronicza 17.

źródło: twitter.com/ZKossakowski

źródło: twitter.com

...

Zobacz również