Izrael zamurowało, cały świat zaniemówił. Ksiądz w TVP HANIEBNIE szokuje

Izrael zamurowało, cały świat zaniemówił. Ksiądz w TVP HANIEBNIE szokuje Źródło: fot. screenshot/TVP Info

Telewizja Polska mocno zaangażowała się w spór dyplomatyczny na linii Polska-Izrael. I chociaż dopiero co Jacek Kurski przepraszał Izrael za treści opublikowane w Internecie, teraz w TVP znów się dzieje. Ta wypowiedź uznana została za "czysty antysemityzm".

Program "Salon dziennikarski" to poranny program publicystyczny w TVP. W jego trakcie dziennikarze, publicyści i różne osoby uznawane za opiniotwórców przedstawiają swoje poglądy na najważniejsze sprawy w polityce i społeczeństwie. ZOBACZ TAKŻE: Za to powinni ich SKASOWAĆ. Najobrzydliwsza manipulacja w historii TVP

Antysemityzm w wykonaniu... księdza?

W ostatnim odcinku "Salonu dziennikarskiego" jednym z gości był ks. Henryk Zieliński. W swojej wypowiedzi odniósł się do trwającego obecnie sporu dyplomatycznego między Polską a Izraelem. Jego wypowiedź została odebrana bardzo negatywnie. - To co zrobiła ambasador Izraela powoduje, że trudno mi będzie patrzeć z życzliwością i sympatią na Żydów - stwierdził ks. Zieliński. Stwierdził także, że reakcje Izraela i jego ambasady w Polsce przyczyniają się do zmiany obrazu Żydów w Polsce. ZOBACZ TAKŻE: TVP walczy o widzów. Jak? Pokaże lesbijski seks w serialu - Bardzo szybka mobilizacja izraelskiej opinii publicznej, niechętnej wobec Polski pokazała, że myśleliśmy, że opinia publiczna w Izraelu ma twarz Szewacha Weissa, a okazało się, że ma twarz Jana Tomasza Grossa - zaznaczył.

Reakcja opinii publicznej

Część wypowiedzi księdza Zielińskiego podała dalej wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. Ten wpis spotkał się z niezwykle ostrą reakcją. Zarówno byłej rzeczniczce PiS, jak i autorowi słów zarzucono podsycanie nastrojów antysemickich i niechęci do Izraela. - Jak Pani nie wstyd. To bardzo nieodpowiedzialne słowa. Przyczynia się Pani do nakręcania spirali nienawiści - skomentowała internautka. - Te słowa, to czysty antysemityzm - skomentował inny użytkownik Twittera. ZOBACZ TAKŻE: To już fanatyzm? Mazurek: Kaczyńskiemu zawdzięczamy wszystko!

TVP w trudnej sytuacji

Dopiero co Jacek Kurski przepraszał Izrael za wpis, który pojawił się na Twitterze stacji TVP Info. W tweecie poinformowano, że konflikt dyplomatyczny między Polską a Izraelem związany jest także z reprywatyzacją w Polsce. Spotkało się to z ostrą reakcją ambasady Izraela. W związku ze sprzeciwem izraelskich dyplomatów tweet został usunięty, zaś Jacek Kurski przeprosił za tę sytuację. - Opublikowanie przedmiotowej informacji było pomyłką. Osoba odpowiedzialna za konto TVP Info skorzystała z niezweryfikowanego źródła informacji, tym samym nie dopełniła należytej staranności dziennikarskiej. W związku z tym zostaną wyciągnięte wobec niej konsekwencje dyscyplinarne. Zarząd Telewizji Polskiej stoi na stanowisku, że dla treści dyskryminujących i wykluczających nie może być miejsca na antenie nadawcy publicznego - podano w oświadczeniu TVP. ZOBACZ TAKŻE: Skandal w TVP! Wyrzucony gej ujawnia szambo i machloje Tymczasem zaraz po tym wydarzeniu na antenie publicznej telewizji padły tak nieodpowiedzialne słowa. Trudno stwierdzić, jak zareaguje na to Ambasada. Nie wiadomo także, co zrobi prezes TVP, można jednak przypuszczać, że może być bardzo zły na zaistniałą sytuację. Następny artykuł