Jednym z gości programu „Drugie śniadanie mistrzów” prowadzonego przez Marcina Mellera na antenie TVN24 była reporterka i dziennikarka Anna Pamuła. W internecie zawrzało, gdy kobieta zaczęła przedstawiać swoje szacunki, ile warte jest życie Polaka. Warto zauważyć, że temat ten został podjęty przy okazji dyskusji dotyczącej przyjmowania uchodźców.

– Mamy przyjąć 7000 uchodźców. Załóżmy, że przyjmujemy ich do Polski i wśród nich jest jeden zamachowiec. Wysadza się w powietrze i ginie 10 Polaków. Ale przecież uratowaliśmy życie tych 6999 osób, które uciekały przed wojną – szacowała Pamuła, czym zaskoczyła widzów przed telewizorami oraz innych gości programu. Dalej opowiedziała też o sytuacji, w której zapytała przeciwnika przyjmowania uchodźców, czy według niego życie Polaka jest warte więcej, niż tysięcy ludzi innej nacji.

Chociaż można rozumieć próby argumentacji dziennikarki i jej podejście do problemu, wielu internautów zaznaczyło, że nie powinna chyba robić tego w ten sposób. Jej refleksje na temat wartości ludzkiego życia i szacowania kogo warto ocalić i w jakiej ilości, dla dziesiątek komentujących jej wypowiedź użytkowników portali społecznościowych były po prostu nie na miejscu.

...

Zobacz również