Kreml w swoich działaniach nie poprzestaje na piętnującej osoby LGBT retoryce. Rosyjski dystrybutor „Power Rangers” podjął właśnie decyzję o wyświetlaniu filmu tylko dla osób, które ukończyły 18. rok życia.

Naciski rosyjskich środowisk antygejowskich odniosły efekt. Firma WDSSPR, dystrybutor „Power Rangers” ugiął się i postanowił, że film obejrzeć będą mogły tylko osoby powyżej 18. roku życia. Powodem ma być ukazywanie w produkcji postaci LGBT.

Najbardziej zażartym krytykiem „Power Rangers” za naszą wschodnią granicą jest Witalij Milonow, autor wywołującej kontrowersje ustawy, która miała zakazywać „homoseksualnej i pedofilskiej propagandy ze strony mniejszości”. Jego zdaniem film powinien być zakazany, bo propaguje treści.. faszystowskie.

 – Jeśli w naszym kraju zakazana jest ideologia faszystowska, to filmy takie jak ten, który wyreżyserował Dean Israelite, powinny być zakazane w pierwszej kolejności – tłumaczy.

Milonow niedawno zasłynął z krytyki „Pięknej i Bestii”, która miałaby przedstawiać „zboczone relacje seksualne”. Polityk dwa lata temu został on odznaczony za służbę ojczyźnie przez Władimira Putina.

...

Zobacz również