W ramach oszczędności rząd likwiduje 175 instytucji rządowych, wszystko po to, by zaoszczędzić 500 milionów dolarów. 

Minister finansów Mathias Cormann powiedział w sobotę, że pracownicy sektora publicznego zostaną zwolnieni w ramach planu oszczędnościowego. To konieczne działanie w celu odciążenia budżetu państwa.

Australia kontynuuje działania, które mają za cel zmniejszenie liczby instytucji rządowych i pracowników zatrudnionych w sektorze publicznym. Plan zakłada zredukowanie liczby rad z 22 do 8.

Padają jednak zarzuty, że australijski rząd ogłasza likwidację instytucji, które już w tamtym roku miały zostać usunięte.

Rząd planuje zaoszczędzić 539,5 milionów w ciągu 4 lat. Senator Cormann zapowiedział, że likwidacja niektórych instytucji zostanie ogłoszona po raz pierwszy, o końcu pozostałej części mówiło się już wcześniej.

Według australijskiego prawnika George’a Newhouse’a, znanego z walki o prawa człowieka, ruch może wcale nie przynieść skutków w postaci zaoszczędzenia środków. Może za to zagrozić niezależności rządu od osób prywatnych.

źródło: brisbanetimes.com.au

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.