Ta aktorka była uważana kiedyś za prawdziwą seksbombę. Rozbudzała wyobraźnię mężczyzn w szarej rzeczywistości PRLu. Dzisiaj trudno uwierzyć, że to ta sama osoba!

Początek jej kariery oraz fundament wizerunku „seksbomby” jaki miała na początku lat 70. to role pięknych kobiet w filmie „Kardiogram” oraz „Weekendy”.

Taki wizerunek trzymał się jej aż do roli żony inżyniera Karwowskiego w serialu „Czterdziestolatek”. Jednak to wcielenie w żonę Karwowskiego w serialu „Czterdziestolatek”. Od tego czasu kojarzona jest głównie z wizerunkiem „Matki Polki”. Łatka ta towarzyszy jej do dzisiaj. Jak sama mówi, zdarza się, że w wywiadach jest pytana np. o przepis na rodzinny obiad.

Madzia Karwowska

Sama Seniuk, zapytana w wywiadzie o to, dlaczego widzowie pokochali Madzię Karwowską, stwierdza, że ma swoją teorię.

– Bo jest poczciwa, kochająca, oddana. Kontekstem dla Madzi są lata 70. Narodowym zajęciem Polaków było wtedy udawanie kogoś lepszego niż byli w rzeczywistości. I taka była Madzia. Śmiejąc się z niej, nie musieliśmy śmiać się z samych siebie! – opowiada.

Anna Seniuk urodziła się 17 listopada 1942 roku w Stanisławowie. Od 1998 roku jest profesorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Fotos z filmu „Weekendy”

...

Zobacz również