Roman Giertych jest teraz jednym z najzagorzalszych przeciwników PiS, chociaż ponad dekadę temu był szefem Ligi Polskich Rodzin, która była koalicjantem tej partii. Popularny mecenas wystosował list, w którym zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy.

Roman Giertych twierdzi, że działania PiS związane ze zmianami w Kodeksie Wyborczym są „zamachem na PKW” i są „prostą drogą do wojny domowej”.

ZOBACZ TAKŻE: Właśnie ujawniono ogromną aferę! To pogrąży ostatecznie PiS

Przez ostatnie 28 lat nikt nie kwestionował uczciwości wyborów parlamentarnych i prezydenckich. Propozycja, aby całość organu kontrolującego wybory przejęła jedna partia polityczna będzie rodziła podejrzenia co do fałszerstw wyborczych – napisał na Facebooku Giertych.

Giertych apeluje

Roman Giertych próbował przekonać Andrzeja Dudę, by ten sprzeciwił się nadchodzącym reformom i stanął ponad partyjnymi podziałami.

Piszę do Pana z przekonaniem, że pomimo wywodzenia się przez Pana z obecnej większości parlamentarnej zdaje sobie Pan sprawę, że kiedyś utraci ona większościowe poparcie w społeczeństwie. Brak zapewnienia stabilnego i uznanego przez wszystkich mechanizmu przekazywania władzy będzie zbrodnią – przekonywał.

ZOBACZ TAKŻE: Wszyscy piszą o orędziu Dudy. Ale tego kluczowego szczegółu nikt nie zauważył

Źródło: rp.pl

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

Zobacz również