"W Polsce wybuchnie wojna domowa". Szokujące słowa byłego sojusznika PiS

"W Polsce wybuchnie wojna domowa". Szokujące słowa byłego sojusznika PiS Źródło: Fot. pixabay.com

Roman Giertych jest teraz jednym z najzagorzalszych przeciwników PiS, chociaż ponad dekadę temu był szefem Ligi Polskich Rodzin, która była koalicjantem tej partii. Popularny mecenas wystosował list, w którym zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy.

Roman Giertych twierdzi, że działania PiS związane ze zmianami w Kodeksie Wyborczym są "zamachem na PKW" i są "prostą drogą do wojny domowej". ZOBACZ TAKŻE: Właśnie ujawniono ogromną aferę! To pogrąży ostatecznie PiS Przez ostatnie 28 lat nikt nie kwestionował uczciwości wyborów parlamentarnych i prezydenckich. Propozycja, aby całość organu kontrolującego wybory przejęła jedna partia polityczna będzie rodziła podejrzenia co do fałszerstw wyborczych - napisał na Facebooku Giertych.

Giertych apeluje

Roman Giertych próbował przekonać Andrzeja Dudę, by ten sprzeciwił się nadchodzącym reformom i stanął ponad partyjnymi podziałami. - Piszę do Pana z przekonaniem, że pomimo wywodzenia się przez Pana z obecnej większości parlamentarnej zdaje sobie Pan sprawę, że kiedyś utraci ona większościowe poparcie w społeczeństwie. Brak zapewnienia stabilnego i uznanego przez wszystkich mechanizmu przekazywania władzy będzie zbrodnią - przekonywał. ZOBACZ TAKŻE: Wszyscy piszą o orędziu Dudy. Ale tego kluczowego szczegółu nikt nie zauważył Źródło: rp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News