W PiSie zamurowało wszystkich! Pawłowicz stanęła po stronie opozycji

W PiSie zamurowało wszystkich! Pawłowicz stanęła po stronie opozycji

Szok i niedowierzanie w obozie rządzącym. Krystyna Pawłowicz w kwestii reformy sądownictwa stanęła po stronie opozycji. Poszło o niekonstytucyjność jednego z zapisów.

Od kilku dni w sejmie trwa awantura wokół propozycji poprawek do prezydenckiego projektu o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Opozycjoniści w trakcie środowych obrad komisji wielokrotnie podnosili w debacie argument niekonstytucyjności zapisów zgłoszonych jako poprawki do ustawy Andrzeja Dudy. Posłowie opozycji twierdzą, że wybór ławników dokonywany przez Senat zaprzecza idei trójpodziału władzy. W awanturze tej opozycja zyskała chyba najmniej spodziewanego sojusznika. - Z powodu umowy politycznej będę głosowała tak jak mój klub, natomiast podzielam w pełni pogląd pana ministra Warchoła i uważam, że zapis jest wprost jaskrawie sprzeczny z konstytucją w swoim brzmieniu - powiedziała Krystyna Pawłowicz podczas posiedzenia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Prawdziwa twarz Pawłowicz

Na co dzień jednak, delikatnie mówiąc, posłanka Pawłowicz nie jest zbyt skora do współpracy z opozycją. Niedawno opisywaliśmy jak na swoim profilu w portalu Facebook parodiowała słynnego tweeta Donalda Tuska. – Polacy, ALARM! Zbliża się grudzień, ulubiony miesiąc obcych dla organizowania przeciwko nam zamachów i puczów. Wygląda na to, że maltańsko-niemiecki przedstawiciel w Radzie Europejskiej zrobił ku temu kolejny krok. Patrioty dla Polski też mu się nie podobają? Zbyt prawdopodobne, by spać spokojnie – napisała Pawłowicz na Facebooku. Źródło: interia.pl        
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News