W PiS ZAMARLI. Były szef Macierewicza: To skandal, że Antoni nie SIEDZI

W PiS ZAMARLI. Były szef Macierewicza: To skandal, że Antoni nie SIEDZI

Członkowie partii Prawa i Sprawiedliwości zamarli, kiedy usłyszeli, jak potoczyła się dyskusja byłego szefa Antoniego Macierewicza z dziennikarzem "Faktów po faktach". Polityk powiedział, że to skandal, że minister obrony narodowej jeszcze nie siedzi w więzieniu.

Gościem programu "Fakty po faktach", emitowanego na antenie TVN24 był były szef MSZ Radosław Sikorski. Mężczyźni poruszali wiele politycznych kwestii, między innymi ostatnie wydarzenia na Marszu Niepodległości i wściekłą wojnę pomiędzy obecnym prezydentem Andrzejem Dudą, a szefem Ministerstwa Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem. ZOBACZ TAKŻE: Gorąco po wycieku nagrania. Macierewicz do żołnierzy w Rytlu. „Nie ma co ryzykować” (video)

To skandal, że Antoni nie SIEDZI

Radosław Sikorski stwierdził publicznie, że przedstawiciel głosu Polaków jest publicznie upokarzany przez Antoniego Macierewicza. Były szef MSZ nawiązał także do wydarzeń z 2008 roku, kiedy Służba Kontrwywiadu Wojskowego odebrała Macierewiczowi certyfikat. - Skandalem nie jest to, że Macierewicz miał odebrany certyfikat. Miał go odebranego za ujawnianie nazwisk polskiej agentury, na co zresztą jest przepis kodeksu karnego. Skandalem jest to, że nie siedzi, a wręcz przeciwnie: został ministrem. Ja bym kogoś, kto bredzi o zamachach smoleńskich, nigdy na odpowiedzialne stanowisko nie nominował - powiedział Sikorski w studio TVN24.

Polska antysemickim i rasistowskim krajem

Były szef MSZ przestrzegł, że nie możemy dłużej udawać, że w Polsce nie mają miejsca antysemickie i rasistowskie akty. Jego znajomi, którzy wyraźnie wyglądają inaczej niż Polacy, boją się przyjeżdżać do Polski. - Znajomi zagraniczni, szczególnie tacy, którzy są z mieszanych rodzin i wyglądają inaczej od nas, zaczynają się bać do Polski przyjeżdżać. Te zdjęcia z Marszu Niepodległości, doniesienia o atakach na obcokrajowców i poczucie, że polski rząd nie jest do końca zdeterminowany walką z tymi zjawiskami: to jest coś, co zostało zauważoneMnie jest po prostu dogłębnie wstyd, na przykład przed moją żoną, która jest z rodziny żydowskiej, która napisała ileś książek o historii komunizmu, setki artykułów z pozytywnym wizerunkiem Polski - powiedział Sikorski. ZOBACZ TAKŻE: Sensacja! To KONIEC Macierewicza! Zastąpi go… źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News