Wczoraj na warszawskim Krakowskim Przedmieściu odbyła się 92. miesięcznica upamiętniająca ofiary katastrofy Smoleńskiej. W marszu pamięci uczestniczyło setki osób i funkcjonariuszy, którzy interweniowali w przypadku awantur pomiędzy poplecznikami i przeciwnikami roztrząsania okoliczności tragedii, w której zmarło 96. przedstawicieli państwowych.

Jarosław Kaczyński zaszczycił zgromadzonych na Krakowskim Przedmieściu Polaków swoim przemówieniem, w którym poinformował o obraniu nowego celu. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił, co będzie priorytetową kwestią w działaniach partii, kiedy podkomisja Macierewicza ujawni wyniki raportu ws. przyczyn katastrofy, w której zginął jego brat.

ZOBACZ TAKŻE: Wstrząsające ustalenia ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej

W naszym życiu pojawiło się bardzo wiele zła

– Nasza misja, to co dotąd traktowaliśmy jako cel główny, zostanie spełnione. Te marsze się skończą, ale misja będzie trwała, bo w naszym życiu pojawiło się bardzo wiele zła, coraz bardziej bezczelnego, coraz bardziej agresywnego, mającego poczucie bezkarności, temu też trzeba się przeciwstawić. To jest nasze zadanie! Nasi przeciwnicy, nasi wrogowie, nie spoczną, oni chcą zniszczyć nasze życie, oni chcą doprowadzić nasz kraj do ciężkiego kryzysu! My nie dopuścimy do tego by ten cel został zrealizowany – nawoływał do swoich zwolenników Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ TAKŻE: Polska wstrzymała oddech. Macierewicz ma NAGRANIE eksplozji w Smoleńsku

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]


Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również