Senator Platformy Obywatelskiej, Bogdan Klich, wyszedł z inicjatywną postawienia zmarłemu w piątek Władysławowi Bartoszewskiemu pomnika w Krakowie.

Polityk Platformy zaproponował by pomnik stanął na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego w Krakowie. Jak czytamy w liście senatora do prezydenta Krakowa wybór miejsca na pomnik Bartoszewskiego nie jest przypadkowy ponieważ jednym z ważniejszych wątków w biografii byłego szefa MSZ była przyjaźń i dialog z Jeziorańskim i łączące ich przekonanie o tym, że Polska zasługuje na niepodległość, a Polacy na wolność i demokrację.

Prezydent Krakowa zapowiedział, że poinformuje o propozycji radnych miasta i zorientuje się jakie mają zdanie odnośnie tego pomysłu.

Już teraz wiadomo, że przeciwni propozycji Klicha będą radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy oczekują, że najpierw uhonorowana zostanie tragicznie zmarła w katastrofie lotniczej para prezydencka. Radni nie wykluczają poparcia dla pomnika Bartoszewskiego jednak wstępem do rozmów ma być postawienie pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich.

bh, źródło: onet.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.