Mało kto w Europie jest w stanie sobie wyobrazić, jak wygląda codzienne życie w Korei Północnej. Jak się okazuje, w tym kraju dostęp do wolnego internetu posiada jedynie elita.

Przedstawiciele klasy wyższej w Korei Północnej rozpoczynają przeglądanie internetu w podobny sposób do naszego. Na ogół sprawdzają skrzynki e-mail oraz social media.

Nasza analiza pokazuje, że liderzy i elita z dostępem do internetu jest o wiele bardziej aktywna i zaangażowana w świat, popkulturę, międzynarodowe wiadomości i współczesne usługi oraz technologie, niż wydawało się osobom spoza Korei Północnej. Przywódcy Korei Północnej nie są odcięci od świata i konsekwencji swoich działań – zauważają przedstawiciele Recorder Future, którzy obserwowali aktywność w północnokoreańskiej sieci.

Drugą z najczęstszych aktywności w sieci w tym kraju jest rozrywka taka jak streaming filmów oraz gry online. Badanie wykazało, że właśnie na to składa się aż 65 procent aktywności internautów z Korei Północnej.

Próby izolowania elit Korei Północnej i jej przywództwa od społeczności międzynarodowej to porażka. W zasadzie to ich aktywność w internecie na wielu poziomach nie różni się od tej większości mieszkańców Zachodu – dodaję przedstawiciele Recorder Future.

źródło: businessinsider.com.pl

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w&t=1s

...

Zobacz również