W KOŃCU ktoś to zrobił! Polski ksiądz BŁAGA o wybaczenie

W KOŃCU ktoś to zrobił! Polski ksiądz BŁAGA o wybaczenie

Ksiądz Wojciech Lemański to postać kontrowersyjna w Kościele katolickim. Tym razem Lemański znowu sprzeciwił się decyzji Kościoła, przepraszając niepełnosprawnych za brak wsparcia.

Duchowny ma karę suspensy i zakaz wypowiadania się w mediach, między innymi za obronę metody in vitro, podważanie autorytetu biskupów oraz krytykę Kościoła, głównie za opieszałość w walce z pedofilią duchownych oraz za ich przywiązanie do dóbr materialnych. Decyzja Kościoła odnośnie protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie była niezwykle krzywdząca - umyli oni ręce w tej sprawie. Ksiądz Lemański poczuł wstyd wobec tej decyzji i tuż po weekendowym zakończeniu protestu, wygłosił kilka słów do niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Lemański przeprasza za "obrzydliwe słowa" Kościoła

- Chciałem was przeprosić za milczenie mojego Kościoła i słowa wypowiedziane przez pewnych jego przedstawicieli, które mogły was zaboleć - zabrał głos ksiądz Wojciech Lemański, mimo kary suspensy i zakazu wypowiadania się publicznie. - Jest mi niezmiernie przykro, ale mam nadzieję, że przyjdzie taki moment, kiedy kościół przemówi głosem tych 80 procent naszego społeczeństwa, które opowiedziało się po waszej stronie. Cieszę się, że jestem jego cząstką i jeszcze raz przyjmijcie moje moje przeprosiny za te obrzydliwe słowa - dodał. Ciężko określić, jaka będzie reakcja władz Kościoła na kolejny wybryk ks. Lemańskiego. Aktualnie nie może on już odprawiać mszy ani udzielać większości sakramentów. Może spowiadać jedynie umierających, modlić się za osoby chore i udzielać ostatniego namaszczenia. Trudno wyobrazić sobie kolejne możliwe zakazy wobec księdza. Już pojawiają się plotki, że możliwa jest ekskomunika. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE: 1. Lech Kaczyński odpowiada za horror Komendy? Ujawniono nowe informacje 2. Jaruzelska opowiada! Politycy PiS dogadywali się z jej ojcem 3. Harwich ujawni wstrząsające kulisy protestu. "Baliśmy się o życie"
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News