W KFC go wyśmiali, jako jedyny nie dostał pracy. Został miliarderem

W KFC go wyśmiali, jako jedyny nie dostał pracy. Został miliarderem Źródło:

Najpierw desperacko poszukiwał pracy, ale nie chcieli go nawet w KFC. Potem został nauczycielem angielskiego i zarabiał 12 dolarów... na miesiąc. Jakże mocno zmieniło się jego życie. Dziś jest miliarderem. 

O kogo chodzi? O Jacka Ma, czyli rekina na rynku branży e-commerce, który dziś jako miliarder podbija świat. Jego firma ma więcej klientów niż eBay i Amazon razem wzięte, wkrótce wejdzie na polski rynek. Plasuje się na drugim miejscu w rankingu najbogatszych Chińczyków. Jednakże, droga do zostania potentatem w branży nie była prosta.

Najpierw za darmo oprowadzał zagranicznych turystów szlifując w ten sposób angielski. Nikt jednak nie chciał go zatrudnić, by umożliwić mu zarabianie na chleb. Gdy chciał rozpocząć pracę w KFC został wyśmiany. Do koncernu zgłosiło się 25 osób - 24 zostały przyjęte, a jedna odrzucona. Nie trudno się domyślić, że z KFC musiał pożegnać się właśnie Jack.

W 1995 roku Chińczyk odwiedził USA i właśnie tutaj zetknął się z internetem. Zauważył gigantyczny potencjał w nim drzemiący i postanowił działać. Używał wszsytkich dostępnych mu koneksji i stawiał na innowacyjne rozwiązania. Rynek chiński nie miał zbyt dużej konkurencji, więc szybko zarobił pierwsze duże pieniądze. Sukces przyszedł w trybie lawinowym. Dziś jego firma Alibaba Group jest wyceniana na 231 miliardów dolarów.

jack-ma

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News