Każda śmierć naszego rodaka poza granicami Polski wywołuje w krajowych mediach ogromne emocje. Szczególnie wtedy, kiedy jest ona tajemnicza i trudna do wyjaśnienia przez miejscowe służby. Tak właśnie stało się bowiem w przypadku odnalezionych w Holandii zwłok młodego Polaka.

W mieście Amersfoort policja otrzymała zgłoszenie od przechodnia, który w rzece zauważył walizkę oraz rzeczy osobiste jakiegoś człowieka. Ich właścicielem okazał się 25-letni Polak, którego ciao już kilka minut później zostało wydobyte z wody przez holenderskich funkcjonariuszy.

Na razie wiadomo oficjalnie jedynie to, że mężczyzna się utopił. Policja nie jest jednak w stanie stwierdzić, w jaki sposób znalazł się w wodzie. Dlatego właśnie służby wciąż poszukują świadków tej strasznej tragedii.

Odpowiedzi na szereg pytań udzielić ma śledczym sekcja zwłok. O tym, że mężczyzna jest Polakiem, policjanci dowiedzieli się ze znalezionych przy nim dokumentów. Funkcjonariusze liczą na to, że bardzo szybko i skutecznie uda im się ustalić, jak doszło do tajemniczej tragedii.

...

Zobacz również

12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach