Pod koniec listopada niektóre szkoły w Kirgistanie wprowadziły przymusowe badania ginekologiczne, których celem będzie ustalenie czy uczennice rozpoczęły już życie seksualne. Szkoły informują o ogromnym entuzjazmie rodziców, którzy mają być gorącymi orędownikami tego rodzaju kontroli.

Obligatoryjne badania ginekologiczne mają zmniejszyć odsetek samobójstw wśród kirgijskich nastolatek, które masowo odbierały sobie życie w sytuacji, w której traciły dziewictwo. W Azji Środkowej kwestia zachowania wstrzemięźliwości seksualnej przed ślubem jest niezwykle istotna. Według danych przygotowanych przez portal Cactus, aż 89%  mieszkańców Kirgistanu uważa, że zachowanie czystości przez pannę młodą zapewnia później szczęśliwe życie rodzinne.

ZOBACZ TAKŻE: Najpierw zbiorowo ją zgwałcili. Ale prawdziwe piekło nastąpiło dopiero potem

Badania ginekologiczne odpowiedzią na tragedię

Latem tego roku media obiegła wiadomość o Rajabbi Khurshed, 18-latce z Tadżykistanu, która popełniła samobójstwo ponieważ jej przyszły mąż wyraził wątpliwości na temat jej czystości seksualnej. W tej sytuacji nie pomógł jednak fakt, że muzułmański Tadżykistan nakłada na kobiety obowiązek badań medycznych, które mają potwierdzić, że są dziewicami. Dziewczyna zapewniała męża o swojej czystości, jednak ten jej nie uwierzył i wygnał ją z domu. Rajabbi popełniła samobójstwo, wypijając śmiertelną dawkę octu.

ZOBACZ TAKŻE: Wstrząsająca opowieść kobiety gwałconej przez ISIS. „Robili to, aż straciłam przytomność”

Wątpliwe korzyści

Jak pokazuje historia 18-letniej obywatelki Tadżykistanu, nawet obligatoryjne badania ginekologiczne nie zawsze pomogą w rozwiązaniu problemu. Poważne wątpliwości odnośnie do przeprowadzanej w Kirgistanie reformy mają również lokalne media, które wręcz uważają zmiany za szkodliwe.

– Przypuszcza się, że ten środek pomoże jakoś uniknąć nastoletnich samobójstw, ale pojawia się uzasadnione pytanie: czy obowiązkowe badania medyczne nie sprowokują nowej fali zgonów? – piszą dziennikarze portalu Vesti.kg.

ZOBACZ TAKŻE: Dom dziecka zamieniony w analny, pedofilski burdel. „Ustawiali nas w rządku, a potem…”

Wydaje się, że jedynym skutecznym sposobem na wyeliminowanie problemu samobójstw odrzuconych panien młodych jest zmiana mentalności azjatyckich społeczeństw. Ta jednak, o ile w ogóle się dokona, nie nastąpi zbyt prędko…

Źródło: wp.pl

Dzieje się! Szczury rozminowują kraj!


Szokujące przypadki mężczyzn zgwałconych przez kobiety [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również