Tytułowe opary owiewają nas na co dzień tak często, że przyzwyczailiśmy się do nich i zauważamy jedynie co wyraźniejsze symptomy rozkładu tkanki społecznej. Twórcy absurdów poprawności politycznej nie przebierają w środkach. A same motywy ich działania pozostają dla nas po części nieznane. Jak wyglądało to tylko w ciągu ostatnich kilku lat? Przekonajcie się Państwo sami.

Prowadzona na ogromną skalę przez niezwykle nachalną ?postępową lewicę? wojna z normalnością, tradycją, historią, rodziną i religią nakreśla z roku na rok coraz potężniejsze kręgi. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie uwierzyłby, że dzieciakom w szkołach zabroni się malować na białym papierze a filmy takie jak ?Gwiezdne Wojny?, ?Władcy Pierścieni? czy ?Pulp Fiction? zostaną ogłoszone seksistowskimi i poddane ograniczeniom.  Nikomu o zdrowych zmysłach nie przeszłoby nawet przez myśl, że podobne a nawet bardziej radykalne odchyły dotkną większości dziedzin naszego życia od klocków LEGO i czekoladek Kinder, przez choinki i okna życia po absurdalne przepisy prawne oraz zachęcanie do uśmiercania nienarodzonych dzieci.

Mariusz Max Kolonko ? niezależny dziennikarz od lat walczący z mnożącym się na potęgę wirusem poprawności, w swoim programie porusza kwestię wydania przez University of Colorado rozporządzeniu dotyczącym kostiumów podczas studenckich zabaw. Zabrania ono między innymi przebierania się w stroje etniczne, ponieważ propagują one ?niekorzystne stereotypy narodowościowe?. Od tej chwili bycie imprezowym kowbojem z dzikiego zachodu, gejszą bądź nawet włożenie pociesznego sombrero wstawia studentów w szeregi ksenofobów, rasistów i mizoginów (czyli w sławną wyliczankę Piotra Szumlewicza). W tej sytuacji przypomina się także sztuczny problem wytworzony wokół drużyny Washington Redskins, o której zmianę nazwy gorąco apeluje sam Barack Obama. Powód? Mimo swego prawie 100-letniego istnienia, rzekomo obraża uczucia Indian w Ameryce.

Unia Europejska w wyścigu głupoty wcale nie pozostaje w tyle. Uznała bowiem niedawno konieczność cenzury bajek dla dzieci z fragmentów nawiązujących do stereotypów etnicznych i podziału na ?on?, ?ona?. Pod lupę wzięta, więc została m.in. Pippi Langstrump, w której rodzajnik męski w sformułowaniu ?dobry Bóg? jest według UE niestosowny. Decyzje podejmowane za nasze pieniądze w brukselskim europarlamencie, wykraczają chyba, zatem za słownikową definicję absurdu. Wydana mianowicie niedawno przez Parlament Europejski broszura pt. ?Język neutralny płciowo?, zaleca wycofanie z języka stosowanego przez eurodeputowanych słów ?okazujących wyższość płci?. Do śmietnika poszłyby, więc ?dyrektorki, mężowie stanu, sekretarki, komitety mędrców, szefowe? i wiele, wiele innych. Wszystko w imię unikania rozróżnień płciowych, gdyż unia uznała je za seksistowskie (sic!!!). Jak by tego było mało w 2009 roku PE wprowadził w życie 100-stronicowy podręcznik dotyczący ?użytkowania sprzętu roboczego?. Zawiera on schematy budowy drabiny, a także polecenia jak należy ją rozstawiać i się z nią obchodzić: ?trzeba wchodzić i schodzić twarzą zwrócona w stronę drabiny, pomagając sobie obiema rękami, trzymając się szczebli i mieć cały czas kontakt z drabiną w trzech miejscach -1 dłoń i 2 stopy, lub 2 dłonie i 1 stopa. [?] należy wykonywać pracę jedną ręką, nie sięgać dalej niż długość ramion, unikać wchodzenia powyżej czwartego szczebla od góry i przez cały czas informować we właściwy sposób o swojej obecności na drabinie!?. PE argumentuje to poprawnym (a jakże) politycznie wychodzeniem naprzeciw problemom związanym z demograficznym starzeniem się społeczeństwa. W efekcie czego łudzi się że schemat drabiny pomoże w wyrównywaniu szans (prawdopodobnie tych mniej poradnych) w dziedzinie efektywności pracy. Ponieważ UE tak bardzo lubi marnować cenny poniekąd czas i wydawać ogromne pieniądze na nikomu nie potrzebne broszury, których jedynym celem istniej jest rychłe bycie skierowanym do kosza, stworzyła w 2010 roku kalendarz dla gimnazjalistów. W jego polskiej odmianie daremnie można szukać zaznaczonych świąt Bożego Narodzenia, Wszystkich Świętych i Wielkanocy. Uczniowie bez trudu dowiedzą się jednak o żydowskim i muzułmańskim Nowym Roku, Deepavali (Święto Światła hindusów) i niezwiązanym równie mocno z polską kulturą ? Halloween. Z wyjaśnieniami pospieszyło, więc niebawem Centrum Edukacji Obywatelskiej (jeden z patronów kalendarza) oświadczając, że ?zamieszczanie w takiej formie i w takim kontekście informacji o Bożym Narodzeniu czy Wielkanocy byłoby niestosowne?. Natomiast Komisja Europejska nakreśliła swoje intencje słowami, iż ?jednym z celów Kalendarza jest poprawa świadomości międzykulturowej odbiorców poprzez informowanie o tradycyjnych i religijnych świętach wywodzących się z różnych kultur. Kalendarz nie może zawierać informacji o wszystkich świętach religijnych wszystkich religii”.

Czyż to w takim razie nie jest marginalizowanie większości przez mniejszość?  Czy choroba, z którą przyjdzie walczyć przyszłym pokoleniom będzie jeszcze do opanowania? I jak będzie wyglądał świat pozbawiony wolności i zdrowego rozsądku? Napędzana strachem machina poprawności może przynieść nam odpowiedzi o wiele brutalniejsze od tych, których się spodziewaliśmy?

CDN

 

 

Źródła:

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-kolory-maja-znaczenie-na-etapie-wczesnego-nauczania,nId,361516

http://www.pch24.pl/absurdy-2013,19965,i.html

http://www.youtube.com/watch?v=n3AUEvBWyzE

http://www.pch24.pl/absurdy-a-d–2012,10963,i.html

http://www.youtube.com/watch?v=n3AUEvBWyzE

http://www.piotrowski.org.pl/konkurs-na-unijny-absurd,148.html

http://www.wykop.pl/ramka/177895/jezyk-neutralny-plciowo-czyli-orwell-politycznej-poprawnosci/

http://vantomas.salon24.pl/260292,poprawnosc-polityczna-w-ue-przekracza-granice-absurdu

Zobacz również