W bogatym europejskim kraju świątecznym przysmakiem jest pasztet z kota

W bogatym europejskim kraju świątecznym przysmakiem jest pasztet z kota Źródło: fot. publicdomainpictures.com/wikimedia.org

W jednym z europejskich krajów wigilia nie może obejść bez pasztetu lub bitek z kota. Jest to w pełni legalna tradycja, która budzi furię wśród obrońców zwierząt.

Tradycyjną szwajcarską potrawą bożonarodzeniową jest danie z kota. Zwierzęta są podawane w formie pasztetu lub bitek. Kucharze przyprawiają je czosnkiem i białym winem. Według smakoszy, mięso w smaku przypomina królika.

Zdaniem ekspertów, zajada się nim nawet 3 procent Szwajcarów. Specyficzne potrawy jedzone są przede wszystkim w kantonach: Lucerna, Appenzell, Jura i Berno. Z tradycją od lat walczą obrońcy zwierząt, którzy bezskuteczne próbują zakazać jedzenia zwierząt domowych.

Wśród specyficznych dań wigilijnych warto wymienić także świąteczną tradycję z Norwegii. Tam serwuje się zupę mleczną doprawioną cynamonem i suszoną wędliną. Natomiast w Grenlandii na Boże Narodzenie podaje się specjalnie peklowane mięso z fok.

wk
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News