Gigantyczna awaria banków w całej Polsce! Miliony Polaków odcięte od pieniędzy

Gigantyczna awaria banków w całej Polsce! Miliony Polaków odcięte od pieniędzy Źródło: fot. pxhere.com

Ludzie z całej Polski i nie tylko skarżą się dzisiaj na problemy z płatnością kartą i wypłacaniem pieniędzy z bankomatów. Kłopoty te dotyczą posiadaczy kart VISA. Miliony Polaków zostało odciętych od własnych pieniędzy.

Awaria kart płatniczych wywołała duże poruszenie wśród Polaków. Wiele osób narzeka, że nie może zrobić zakupów, głos podnoszą również właściciele sklepów, którzy przez zaistniałą sytuację tracą dochody. Okazuje się jednak, że nie tylko Polacy mają takie problemy. Ludzie w całej Europie zostali bez dostępu do własnych pieniędzy. Częste też są przypadki, gdy teoretycznie odrzucona transakcja obciąża nasze konta. Polacy są przerażeni zaistniałą sytuacją. Trwają próby ustalenia przyczyn usterki i naprawy systemu.

 - Próbujemy ustalić przyczynę usterki i pracujemy tak szybko, jak to tylko możliwe, by rozwiązać problemy - powiedział przedstawiciel VISY.

Właściciele kart VISA są przerażeni

Jak na razie nie są znane zasięgi awarii, w Polsce potwierdziły je banki ING, BZ WBK i PKO BP. Ostatni zaznacza, że ich system płatności internetowych jest niezależny i ta awaria go nie dotyczy. Problem jednak wciąż pozostaje, jeżeli chcemy zapłacić kartą w sklepie.

 - Aktualnie występują kłopoty z kartami - już nad tym pracujemy. Awarie mają to do siebie, że zazwyczaj zaskakują, nie mogliśmy tego przewidzieć i zapobiec wcześniej. Przepraszamy za utrudnienia." - można przeczytać w odpowiedzi banku ING na pytania klientów o problemach zadane na Facebooku. "Przyczyną kłopotów z płatnościami, była awaria systemu Visa w Europie. Wszelkie nienależne obciążenia kart wynikające z niezrealizowanych transakcji, będziemy usuwali automatycznie - informuje bak ING na swoich mediach społecznościowych.

Wielu Polaków zauważyło, że pomimo przerwania transakcji, ich konto zostało obciążone. Duża grupa obawiała się, że padła ofiarą oszustwa i już nigdy nie odzyska swoich pieniędzy. Banki jednak uspokajają, że takie przypadki będą naprawiać na bieżąco. Niedawno pojawiła się też kolejna notka informacyjna dla klientów banku. Pod postem widzimy wiele komentarzy zmartwionych osób, których dotknęła awaria. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. To NIE jest żart! B. Wałęsa ARESZTOWANY, brutalne pobicie
  2. Wstyd na całą Europę! O Polakach mówią wszystkie media w UE
  3. Meghan Markle oskarżona o kradzież!
źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News