Syn Violetty Villas chce pieniędzy za wspominanie mamy. Żąda odszkodowania od Urbańskiej i organizatora Gali Gwiazd

Syn Violetty Villas chce pieniędzy za wspominanie mamy. Żąda odszkodowania od Urbańskiej i organizatora Gali Gwiazd Źródło: commons.wikimedia/bathsein

Violetta Villas zapisała się w pamięci Polaków jako ikona sceny muzycznej. Choć była podziwiana i adorowana, zmarła w nędzy w 2011 r. Jedyny syn artystki uważa, że pamięć o jego mamie jest szargana, a celebryci bezprawnie posługują się jej wizerunkiem, chcąc zyskać popularność. Dlatego też żąda sowitego odszkodowania.

Violetta Villas pod koniec życia zamieszkała z opiekunką, która niszczyła ją fizycznie i psychiczni. Choć od śmierci diwy upłynęło już 8 lat, pamięć o niej jest wciąż żywa. To, w jaki sposób zginęła, pozostaje przedmiotem spekulacji. Często zarzuca się Villas uzależnienie od leków i alkoholu. Krzysztof Gospodarek, syn diwy, walczy z takimi opiniami na temat zmarłej. Nie godzi się na to, aby media ukazywały jego matkę jako "wesołą wariatkę". Z tego powodu wytoczył proces dwóch teatrom, Nowemu Teatrowi im. Witkacego w Słupsku i Nowemu Teatrowi w Krakowie, które wystawiły sztukę na temat życia artystki pt. "Las Villas". Gospodarkowi nie spodobała się wypowiedź reżysera. Jego zdaniem twórca spektaklu zniesławił Villas:

Violetta Villas zapisała się w pamięci Polaków jako barwna postać

- Część się z niej śmiała, część się do niej modliła. Nie można zapominać, że Violetta Villas chciała zostać świętą. Miała nadzieję, że Karol Wojtyła ją beatyfikuje. Na scenie zobaczymy Violetę wesołą, i smutną, i opuszczoną, i zakochaną, i śpiewającą, i kiczowatą- w taki sposób zachwalał sztukę reżyser.

Gospodarek zażądał za te słowa odszkodowania, choć twórca spektaklu zarzekł się, że nie zamierza szkalować pamięci o artystce. W końcu zarzucił synowi gwiazdy, że ten próbuje wyłudzić pieniądze od miejsc kultury.

Do podobnego incydentu doszło ostatnio na Wielkiej Gali Gwiazd Plejady. Motywem przewodnim imprezy było Las Vegas. Na popularnej imprezie pojawiła się m.in. Natasza Urbańska. Piosenkarka wykorzystała hologram, na którym uwieczniono wykon zmarłej diwy. Nie spodobało się to Gospodarkowi - stwierdził, że to żerowanie na wizerunku jego matki. Upomniał Urbańską, że prawa autorskie i wizerunek Villas są objęte ochroną prawną do 2031 r. Ponieważ żona Józefowicza nie zapłaciła mu za wykorzystanie taśmy, ten domaga się teraz odszkodowania.

Natasza Urbańska odpowiedziała na zarzuty Krzysztofa Gospodarka, nie uważa, że dopuściła się przestępstwa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Organizator nie rozumie pretensji Gospodarka. Wyjaśnił, że wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z prawem. Uzyskał zgodę na wykorzystanie hologramu od Telewizji Polskiej i ZaIKS-u. Natasza Urbańska, gdy dowiedziała się o zarzutach syna Villas, poczuła się urażona. Stwierdziła, że nie chciała zyskać popularności na zmarłej artystce, lecz oddać jej hołd:

- Dodam, że jestem wielkim fanem Violetty Villas. To był kolorowy ptak w polskiej szarej rzeczywistości. Te oskarżenia, plotki i pomówienia są wyrazem bezpodstawnego hejtu. Uważam, że powiniśmy wspominać artystkę jak najczęściej - skomentowała Urbańska.

Część internautów uważa, że Gospodarek wcale nie troszczy się o dobre imię matki, lecz chce powiększyć majątek przez wyłudzanie zadośćuczynienia od artystów i instytucji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ”Taniec z Gwiazdami” powróci! Iwona Pavlović zdradziła swoje typy do nowej edycji
  2. Małgorzata Kożuchowska jest w drugiej ciąży? Fani nie mają wątpliwości [FOTO]
  3. Pilne informacje Polsatu, premier jedzie na miejsce. Trąba powietrzna w Polsce, zwołano sztab kryzysowy
  4. Jackowski twierdzi, że Polska będzie musiała spłacać ogromne pieniądze. Jeśli ta wizja się spełni, to oznacza tragedię
  5. Tragedia po koncercie popularnego zespołu disco polo. Była nieprzytomna, nie oddychała
  6. To już oficjalne: pensja minimalna pójdzie w górę. Spora podwyżka dla miliona Polaków, wiemy od kiedy

Źródło: Pudelek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News