Prawdziwe imię Violetty Villas jest tajemnicą dla wielu. Miała ważny powód, by je zmienić

Prawdziwe imię Violetty Villas jest tajemnicą dla wielu. Miała ważny powód, by je zmienić Źródło: youtube.com/Villas

Violetta Villas na początku swojej kariery posługiwała się kompletnie innymi personaliami. Zapraszana na koncerty przedstawiała się jako Czesława Cieślak. Dopiero potem przyznała się, dlaczego wymyśliła sobie nową godność.

Violetta Villas długo milczała, lecz w swoich ostatnich wywiadach przed śmiercią ujawniła, dlaczego od pewnego momentu kariery posługiwała się innymi danymi i co - lub kto - miało na to wpływ. W mediach istnieją jednak dwie, nieco sprzeczne ze sobą wersje tej decyzji.

Violetta Villas została wezwana na rozmowę do znanego kompozytora

Nie jest tajemnicą, że Violetta Villas urodziła się 10 czerwca 1938 roku pod personaliami Czesława Cieślak. Potem przyjęła nazwisko Gospodarek. Fani zachodzili w głowę, dlaczego zdecydowała się zmienić swoje dane akurat na "Violetta Villas". Diwa w jednym z wywiadów wyznała, co pchnęło ją do tej decyzji i kto dał jej do myślenia. Gdyby nie ta osoba, nie zrobiłaby tak zawrotnej kariery.

- Pan Władysław Szpilman poprosił mnie do siebie do biura i powiedział: "Dziecko, nie przyzwyczajaj ludzi do Cieślak, bo nikt za granicą nie wypowie Twojego nazwiska, będą kaleczyć. Wybierz sobie od razu pseudonim" - zaczęła opowiadać Violetta Villas. Wyznała, dlaczego pokusiła się na to imię i skąd wzięło się charakterystyczne nazwisko.

Diwa światowych scen wytłumaczyła, skąd taki, a nie inny pseudonim

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wzięłam od Violetty, bo Violetta mam naprawdę na imię, bo się urodziłam w Belgii i dodałam "las", ponieważ kochałam las i mieszkałam koło lasu. I stąd wyszło "Villas" - tłumaczyła dziennikarzom gwiazda. Jednak nie do końca mogło być tak, jak mówi. Książka Jerzego Danilewicza i Izy Michalewicz pod tytułem "Villas" przytacza inne fakty.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska Miss została zamordowana. Stalker zasztyletował ją w biały dzień
2. Agnieszka Chylińska pokazała rzecz, którą zrobiła jej córka. Serce pęka, żaden rodzic nie wie, jak zareagować

Według autorów Violetta Villas nigdy nie miała okazji poznać Władysława Szpilmana. Diwa swoje sceniczne nazwisko miała znaleźć w książce telefonicznej i w pewien sposób pasowało do imienia Violetta.

- Imię Violetta to pierwsze imię, którym ochrzciły mnie zakonnice w belgijskim miasteczku Liège, gdzie się urodziłam - miała według autorów książki kłamać w wielu wywiadach polska artystka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów
  2. Żona Grzegorza Krychowiaka wygląda jak prawdziwa petarda. Jest niewiarygodnie piękna (FOTO)
  3. 10-latek pochwalił się w sieci, jak maltretuje swojego kota. Nagranie przyprawia o dreszcze, natychmiast zareagowała policja
  4. Niewyobrażalny dramat w życiu Dagmary. Groził jej uzbrojony gangster, chwilę później stała się jeszcze gorsza rzecz
  5. Królowa matka upokorzyła księżną Dianę w najgorszy sposób. Powalające doniesienia, żadna kobieta by tego nie wytrzymała

Źródło: Uwaga! TVN

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News