Violettę Villas kochały miliony Polaków. Dziś, w Święto Zmarłych, jej grób wygląda niebywale

Violettę Villas kochały miliony Polaków. Dziś, w Święto Zmarłych, jej grób wygląda niebywale Źródło: youtube.com/violetta villas

Violetta Villas przyszła na świat w Belgii i swoim wspaniałym głosem podbiła serca fanów na całym świecie. Ale przede wszystkim pokochali ją Polacy, którzy wciąż z rozrzewnieniem wspominają jej chwytliwe piosenki i niesamowity wizerunek sceniczny. Teraz, osiem lat po jej śmierci, jej grób wciąż jest miejscem pielgrzymek fanów.

Violetta Villas mogła pochwalić się nie tylko niesamowitym talentem muzycznym, ale też fascynującym pochodzeniem. Przyszła na świat w 1938 roku w miejscowości Heusy w Belgii. Została ochrzczona jako Violetta Elisa, ale jej ojciec zarejestrował ją w urzędzie jako Czesławę Cieślak. Mówiła biegle w wielu językach - po polsku, po francusku, po rosyjsku, po niemiecku a także w rzadkim wariancie języka francuskiego - walońskim. Jej śmierć była ogromnym ciosem dla wszystkich fanów.

Violetta Villas wciąż wzbudza wiele emocji u fanów 

Ojciec Violetty Villas był górnikiem i kapelmistrzem w orkiestrze górniczej. To właśnie od niego młoda artystka zaczerpnęła muzyczną pasję. Jej matka zajmowała się domem, w którym Violetta Villas wychowywała się wraz z trójką rodzeństwa - Wandą, Jerzym i Ryszardem. Jej rodzina wyznawała bardzo konserwatywne wartości i diwa została wychowana na młodą damę, co potem przejawiało się między innymi w jej oszałamiającym wizerunku scenicznym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Życie podarowało jej wiele sukcesów, ale niestety nie zakończyło się dla niej dobrze. Violetta Villas zmarła w 2011 roku w rodzinnym Lewinie Kłodzkim - to tam przeniosła się wraz z rodzicami po tym, jak postanowili opuścić Belgię. Jej śmierć wzbudziła wiele kontrowersji oraz była przedmiotem śledztwa dziennikarskiego. Do tej pory niektórzy posądzają jej opiekunkę o nieczyste zamiary względem wielkiej gwiazdy polskiej estrady. Violetta Villas miała problemy ze zdrowiem psychicznym, które w pewnym momencie zmusiły ją do pobytu w szpitalu. Pod koniec życia całkowicie poświęciła się opiece nad zwierzętami, które darzyła ogromnym uczuciem.

Grób Violetty Villas pozostaje pod ścisłą opieką fanów

Piosenkarka została pochowana w Lewinie Kłodzkim. Jej grób to obraz skromności - zwykły kamienny nagrobek wśród innych zwykłych nagrobków. Jego widok w tym roku mógł niejednego poważnie wzruszyć. Mimo upływu czasu widać, że ludzie nie zapomnieli o Violetcie Villas - na jej nagrobku pojawiły się liczne znicze, a także bukiety kwiatów, które tak bardzo uwielbiała.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Był wielkim gwiazdorem seriali Polsatu, Marka Perepeczko kochały miliony. Dzisiaj jego grób wygląda tak, że trudno powstrzymać łzy

Violetta Villas na zawsze pozostanie w pamięci fanów jako wielka piosenkarka, ale też jako osoba o ciepłym sercu, która mimo własnego cierpienia nie szczędziła czasu na pomoc najbardziej bezbronnym i potrzebującym jej stworzeniom - bezdomnym zwierzętom.

NewsPix Violetta Villas

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mogą ZABRAĆ ci miejsce pochówku bliskiej osoby. Aby temu zapobiec, musisz pamiętać o jednym
  2. Marta Kaczyńska z rodziną odwiedziła grób rodziców na Wawelu. Towarzyszył jej też Andrzej Duda. Wyjątkowy czas zadumy
  3. Mamy zdjęcia grobu Kory w Święto Zmarłych. Widok zapiera dech
  4. Odwiedziliśmy dzisiaj grób Zbigniewa Wodeckiego. Widok, którego nie da się zapomnieć
  5. Byliśmy dzisiaj na grobie Pawła Adamowicza. Widok jest po prostu smutny, mamy zdjęcia 

źródło: newspix

Następny artykuł