"Cyganka (...) z głosem zarzynanej kury". Karygodny i obrzydliwy hejt na Viki Gabor, wszystko przez jej pochodzenie

"Cyganka (...) z głosem zarzynanej kury". Karygodny i obrzydliwy hejt na Viki Gabor, wszystko przez jej pochodzenie Źródło: Fot. Instagram/vikigaborofficial

Viki Gabor zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu Eurowizja Junior. Polska reprezentantka zebrała mnóstwo gratulacji, a jej sukces skomentował nawet Andrzej Duda. Nie wszyscy jednak są nią zachwyceni. W sieci pojawiły się już obrzydliwe komentarze Polaków, dotyczące pochodzenia dziewczynki.

Viki Gabor zwyciężyła w tegorocznym finale Eurowizji Junior zorganizowanym w Gliwicach. To kolejny sukces naszego reprezentanta w tym konkursie. Rok temu po wygraną sięgnęła Roksana Węgiel. Jedni szczerze gratulują młodej wokalistce, inni jednak nie szczędzą jej przykrych słów. W internecie pojawiło się wiele nieprzyjemnych i karygodnych komentarzy, dotyczących pochodzenia dziewczyny.

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019

Młoda wokalistka jest z pochodzenia Romką. Wczesne dzieciństwo spędziła w Niemczech, a później kilka lat mieszkała w Wielkiej Brytanii. Dopiero niedawno powróciła do Polski i zamieszkała wraz z rodzicami w Krakowie. Po zwycięstwie, 12-latka zebrała ogrom gratulacji, również od sław i polityków. O jej sukcesie poinformował m.in. prezydent Andrzej Duda. Nie dla wszystkich jest to jednak powód do dumy.

Okazuje się, że nietypowe pochodzenie nastolatki stanowi dla niektórych Polaków ogromny problem. W mediach społecznościowych pojawiło się bardzo dużo kontrowersyjnych komentarzy, wyrażających wątpliwość, czy na pewno powinna być reprezentantką naszego kraju. Komentarze, które pojawiły się w sieci po wygranej Viki Gabor, są szokujące. Okazuje się, że jej zwycięstwo nie dla wszystkich rodaków niestety jest powodem do radości.

- Ta cyganka urodzona w Niemczech, mieszkająca w Anglii reprezentująca Polskę jest cienka jak ortalion - napisał jeden z użytkowników Twittera.

Viki Gabor ma romskie korzenie, a dzieciństwo spędziła za granicą

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Rasistowskie docinki pojawiły się nawet pod postem Andrzeja Dudy na Twitterze. Prezydent wyraził radość ze zwycięstwa młodej wokalistki i serdecznie jej pogratulował.

- Wielkie brawa, gratulacje i podziękowania dla Wiktorii Viki Gabor za wspaniały sukces i piękne reprezentowanie Polski w konkursie Eurowizji Junior. Roksana Węgiel dała świetny przykład i zyskała godną Następczynię na europejskiej scenie juniorskiej. Brawo! Super! - napisał prezydent na swoim Twitterze.

To również wywołało falę obrzydliwych i karygodnych komentarzy pełnych nietolerancyjnych stwierdzeń. 

- Cyganka urodzona w Niemczech, wychowana w Anglii, wygrała dla Polski... Multi-kulti jak sku***syn - skomentował jeden z użytkowników pod postem prezydenta.

- 12-letnia cyganka urodzona w Niemczech z głosem zarzynanej kury reprezentuje Polskę.... Wygrała do tego ten konkurs - można przeczytać w innym wpisie.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. 72-letni Karol Strasburger został właśnie ojcem! Znamy płeć i imię dziecka

Wulgarnych i kontrowersyjnych wpisów w internecie jest zdecydowanie więcej. Atakują one nie tylko samą wokalistkę, ale również konkurs Eurowizji. Internauci zarzucają mu nachalną promocję różnorodności.

- Eliminacje prowadzą ludzie promujący LGBT i multi-kulti. Właśnie dlatego, że Wiktoria Gabor jest Cyganką z Niemiec, dostała nominację - to teoria kolejnego z użytkowników Twittera.

- Wy się nią jaracie, a to nawet Polka nie jest, tylko szwabska Cyganka - dodał kolejny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii
  2. Agata Duda przejęła mikrofon i wystosowała apel do Polaków. Potrzebna jest pomoc
  3. Koniec z nudną panierką z bułki tartej. Dzięki nowej panierce kotlety schabowe będą tak pyszne, jak nigdy wcześniej
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. Możesz otrzymać tzw. specjalną rentę, nawet jeśli nie spełniasz kryteriów. Jest na to sposób

źródło: NaTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News