Użytkownicy popularnego portalu społecznościowego wykop.pl zorganizowali akcję mającą na celu odkłamanie historii obozów koncentracyjnych, które w zachodniej retoryce przypisywane są Polsce a nie – jak było w rzeczywistości – Niemcom.

– Ponieważ w zagranicznych mediach coraz częściej słychać określenie „polskie obozy zagłady”, postanowiliśmy zawalczyć o dobre imię naszych dziadków i przypomnieć kto naprawdę te obozy na polskiej ziemi budował. Chcemy wywiesić w wielu miastach w Polsce i zagranicą plakaty i bilbordy, które przypomną, kto tak naprawdę był wtedy katem, a kto tylko ofiarą – czytamy na wykop.pl

Akcja wykopowiczów ma polegać na rozwieszeniu bilbordów i plakatów w Polsce i za granicą a także na rozpowszechnianiu grafik wiralowych w sieci, które będą przypominać o tym, że za obozami zagłady stali Niemcy a nie Polacy. W niedalekiej przyszłości ma także powstać strona internetowa informująca o niemieckich zbrodniach.

Pojawiły się już pierwsze propozycje grafik, oto kilka z nich.

fot. wykop.pl
fot. wykop.pl
fot. wykop.pl
fot. wykop.pl
fot. wykop.pl
fot. wykop.pl

Rozwój akcji można śledzić na portalu wykop.pl pod tagiem #zbieramynabillboard gdzie można znaleźć m.in. informacje o możliwości wsparcia finansowego akcji.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również