Użytkownicy Facebooka wściekli. Na tych telefonach wkrótce przestanie działać aplikacja

Użytkownicy Facebooka wściekli. Na tych telefonach wkrótce przestanie działać aplikacja Źródło: fot. pixabay

Portal społecznościowy Facebook jest jednym z najbardziej popularnych na świecie, obok takich marek jak Instagram, czy Twitter. Wiele osób otwarcie mówi o uzależnieniu od niego i przyznaje się do sprawdzania powiadomień co kilka minut. Twórcy strony planują jednak znacząco utrudnić pielęgnowanie tego nawyku, ponieważ aplikacja Facebook przestanie działać na niektórych telefonach już od 1 kwietnia.

Za kilka dni użytkownicy części modeli komórek będą musieli przejść z aplikacji do korzystania z portalu społecznościowego w przeglądarce. Bez wątpienia jest to mniej wygodne i wolniejsze, więc utrudni życie tym, którzy są do Facebooka bardzo przywiązani i nie mogą spędzić bez niego dnia. Stanie się to dlatego, że portal zdecydował się na porzucenie wsparcia dla starych wersji aplikacji mobilnej, więc przestaną one działać i nie będzie można w żaden sposób się do nich zalogować.

Problem ten dotknie przede wszystkim osoby, które korzystają z aplikacji w wersji v55 oraz Messengera w wersji v10 na Androidzie. Jeśli chodzi o system iOS, z programu będą musieli zrezygnować użytkownicy wersji z października 2011, aplikacji na iPad w wersji v26 oraz Messengera w wersji v8. Użytkownicy Windows Phone'ów nie będą mieć dostępu do żadnej z wersji aplikacji Facebook.

Część osób korzystających z portalu stara się bojkotować tę decyzję, ale nic już raczej jej nie zmieni. Jeśli chce się szybko rozwiązać problem, specjaliści doradzają bardzo drogie rozwiązanie - kupno nowego modelu smartfona.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News