Dobra wiadomość dla 2,5 mln Polaków! Zyskają po KILKASET TYSIĘCY ZŁOTYCH
Jan Odyniec - 1 Lipca 2018

Dobra wiadomość dla 2,5 mln Polaków! Zyskają po KILKASET TYSIĘCY ZŁOTYCH

Rząd Mateusza Morawieckiego pracuje nad niezwykle ważnym dla milionów Polaków projektem. To może być rewolucja nawet dla 2,5 miliona mieszkańców naszego kraju. Chodzi o to, aby zamienić użytkowanie wieczyste w pełną własność. To może oznaczać gigantyczne zyski dla rzeszy ludzi, którzy wciąż nie są formalnymi właścicielami gruntów i mieszkań, które kupili.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na konferencji prasowej w Rzeszowie rewolucyjny program rządowy. Jak podkreślił, trwają już prace nad zmianą zapisów prawnych, co pozwoli przekształcić użytkowanie wieczyste we własność w krótkim czasie i mniejszym kosztem, niż dotychczas.
- Chciałem dzisiaj przedstawić, czy tak bardzo symbolicznie zainicjować nasze starania, nasze prace, które wkrótce mam nadzieję już doprowadzą do przyjęcia przez parlament ustawy o zamianie użytkowania wieczystego na pełną własność - powiedział Morawiecki.

Użytkowanie wieczyste stanie się własnością

Zdaniem Mateusza Morawieckiego, ta sprawa jest niezwykle ważna dla rządu. To ma być "krok w kierunku uwłaszczenia Polaków na ich mieszkaniach". Jak zaznaczył premier, często formalnie Polacy nie mają prawa własności do kupionych przez siebie mieszkań, tylko użytkowanie wieczyste. W ten sposób pozostają na łasce samorządów, które mają "bardzo dużą swobodę" w ustalaniu różnych aspektów związanych z tym użytkowaniem, m.in. w sprawie opłat. - Czasami te opłaty przyrastały o kilkadziesiąt procent, a rekordowo to nawet o kilkaset procent w ciągu roku. Mieszkańcy nie mogli za bardzo temu zaradzić - podkreślił premier. Z tego powodu rząd pracuje nad rozwiązaniem, które ma skrócić procedurę zamiany użytkowania wieczystego we własność. Dzięki temu będzie można stać się właścicielem nieruchomości i gruntu już w ciągu roku lub kilku, zamiast - jak dotąd - 60 czy 70 lat. - Właśnie otwieramy możliwości przekształcenia użytkowania wieczystego we własność, w sposób taki, żeby nie było konieczności płacenia przez kolejne 60, 70 lat, w niektórych przypadkach corocznej opłaty wnoszonej do samorządu, tylko, żeby w ciągu albo najbliższych 20 lat spłacić tę opłatę zamiany na własność, albo zrobić to jednorazowo w ciągu roku, czy w drugim, czy w trzecim roku - stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Szybciej i taniej

Rząd chce, by procedura nie tylko została znacznie skrócona i uproszczona. Ponadto radzie ministrów zależy także na znacznym obniżeniu cen, dzięki czemu dla Polaków przekształcenie użytkowania wieczystego we własność będzie w ogóle dostępne. Gwarantowana bonifikata ma dotyczyć gruntów Skarbu Państwa. Prócz niej jednak premier chce, by objęła także grunty należące do gmin czy miast. - Ta bonifikata jest nawet w wysokości do 60%, a w jednostkach samorządu terytorialnego - czyli gminy, miasta na prawach powiatu - zachęcamy, żeby te bonifikaty były takie, a może nawet jeszcze wyższe - podkreślił szef rządu. Dzięki temu projektowi miliony Polaków mogą zamienić użytkowanie wieczyste mieszkań i gruntów na pełną własność znacznie szybciej. Ponadto będzie można zaoszczędzić setki tysięcy złotych.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Z Szydło śmieje się cały Sejm. Największe upokorzenie byłej premier
  2. Żona b. premiera Polski ujawnia. "Jest uzależniony"
  3. Szarpanina na spotkaniu z Szydło! Tłum napierał na byłą premier, krzyki i wyzwiska
mcdonalds2To są prawdziwe POTĘGI! Najdroższe marki świata w 2018 rokuCzytaj dalej
kaczynski_i_szydloHORRENDALNE sumy! Tak PiS płaci ludziom obozu władzy [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News