Niemal każdy z nas miał w swoim życiu okazję spróbować słodkie żelki. Duża część z nas za nimi wprost przepada, bo są po prostu pyszne. Zamiłowanie do żelek może się jednak zmienić jeśli poznać proces ich produkcji. 

Żelki to jedne z najpopularniejszych słodyczy na całym świecie, mają miliony miłośników wśród zarówno młodych jak i nieco starszych smakoszy. Cenione są przede wszystkim za chyba niezliczoną ilość smaków i przede wszystkim delikatną strukturę, która rozpływa się w ustach.

Wszyscy też – a przynajmniej większość – wiedzą doskonale, że żelki robi się z żelatyny. Mimo to gdy prześledzi się proces produkcji tych słodyczy to ochota na nie może nam odejść na bardzo długi czas.

W sieci pojawiło się nagranie, które pokazuje proces produkcji żelek od finałowego produktu aż do samego początku, gdy „przyszłe żelki” nieświadome co ich czeka chrumkają sobie w klatkach.

Film jest przeznaczony dla osób o silnych żołądkach! Nie odpowiadamy również za ewentualne zniechęcenie do sięgania po żelki przez resztę życia.

‚Over Eten’ Gelatine from Alina Kneepkens on Vimeo.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również