Uwielbiasz wino? Pakuj się w niespodziewane miejsce. Tam obywatele najwięcej wydają na ten trunek

Uwielbiasz wino? Pakuj się w niespodziewane miejsce. Tam obywatele najwięcej wydają na ten trunek Źródło: fot. pixabay.com/wikimedia.org

Brytyjska firma MoveHub przeprowadziła badania, których celem było sprawdzenie, gdzie wydaje się najwięcej pieniędzy na wino w przeliczeniu na mieszkańca. Wyniki są dość zaskakujące.

Podczas badania brano pod uwagę ilość wina wypijanego średnio przez mieszkańca oraz średnią cenę butelki wina w danym kraju. Okazało się, że przeciętny Szwajcar wydaje rocznie około 599 euro na ten typ trunku. W Europie drugi miejsce zajmują Islandczycy. Tam każdy mieszkaniec wydaje przeciętnie 387 euro rocznie.

Zdecydowanie mniej od Szwajcarów wydają też mieszkańcy Grecji, Portugalii, Francji, Włoch i Hiszpanii. W każdym z tych krajów statystyczny obywatel wydaje około 127 na ten cel.

Autorzy badania podkreślają, że duże kwoty wydawane przez Szwajcarów wynikają po części z wysokiej ceny wina w kraju. Z drugiej strony według badań z 2014 roku, kraj ren był szósty pod względem rocznej konsumpcji wina na świecie.

wk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News