W dobie niezwykłego rozwoju internetu oraz związanych z nim zakupów i płatności bardzo łatwo jest dać się nabrać różnego rodzaju oszustom. Jeden z nich, próbując przekonać użytkowników Allegro o swoich dobrych zamiarach, usiłował wyłudzić ogromną kwotę na rzekomą pomoc biednym. Sprawdź więc, czy nie zdołał cię on oszukać.

– Przedmiotem tej aukcji jest unikalna koszulka Roberta Lewandowskiego z numerem 50 na plecach, którą Robert otrzymał w prezencie od drużyny z okazji zdobycia 50 bramek w reprezentacji Polski. Na koszulce podpisali się wszyscy zawodnicy obecni na zgrupowaniu przed meczami z Armenią i Czarnogórą. Dla każdego kibica reprezentacji będzie to z pewnością wyjątkowa pamiątka na całe życie! Zapraszam do licytacji tym bardziej że cała kwota, za którą koszulka zostanie wylicytowana, zostanie przekazana na zakup ‚Szlachetnej Paczki’ dla moich sąsiadów – brzmiał opis jednej z aukcji, która rozpoczęła się jakiś czas temu na popularnym Allegro.

Oszust chciał prawdopodobnie wyłudzić sporą sumę pieniędzy, powołując się na rzekomo altruistyczne zamiary. W porę przeszkodził mu w tym jednak rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski, publikując wymowny post na swoim Twitterze.

– Sprawdzone info u źródła. Robert nikomu nie przekazał koszulki, aukcja nieprawdziwa – napisał przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Nożnej, dzięki któremu aukcja od razu została usunięta, a oszust nie zdążył wzbogacić się w nielegalny sposób.

...

Zobacz również

Fot. Allegro (screen sport.pl)
Fot. Twitter

14 gorących partnerek piłkarzy, o których marzy każdy facet [ZDJĘCIA]