Pomysłowość osób, które próbują wyłudzać pieniądze za pośrednictwem SMS-ów nie zna granic. W ostatnim czasie wiele osób dało się naciągnąć na ,,dezaktywację” fikcyjnej usługi ,,Maluch”.

Naciągacze działają w następujący sposób. Do ofiary wysyłają wiadomość, w której informują o aktywowaniu usługi ,,Maluch”. Na końcu wiadomości informują o możliwości dezaktywacji usługi za pomocą wysłania SMS-a pod wskazany numer. Tak naprawdę usługa dopiero wtedy zostaje uruchomiona.

Dziękujemy za aktywację usługi MALUCH. Dziennie otrzymasz 3 wiadomości SMS z krótkimi opowiadaniami (koszt każdej 3,69zł). Aby zrezygnować z usługi i uniknąć opłat wyślij SIM.MALUCH na numer 92555 – brzmi treść wiadomości.

Jak informują internauci, wiadomość zostaje przysłana z numeru: 516087625. Z pewnością nie jest to numer powiązany z tzw. usługami premium. Po wysłaniu SMS-a, który rzekomo ma dezaktywować usługę, zostaje ona tak naprawdę dopiero włączona. Pojedynczy SMS z serwisu nie kosztuje jednak tak jak podaje wiadomość 3.69 zł, ale aż 30.75 zł brutto. Jeśli ktoś dostanie taką wiadomość, należy na nią po prostu nie odpowiadać.

...

Zobacz również