Uważaj na bankomaty! Złodzieje mają prosty sposób na kradzież Twoich pieniędzy (FOTO)

Uważaj na bankomaty! Złodzieje mają prosty sposób na kradzież Twoich pieniędzy (FOTO)

Takiego sposobu na kradzież pieniędzy jeszcze nie było. Złodzieje popisali się kreatywnością z domieszką bezczelności. Do kradzieży zaczęli wykorzystywać... bankomaty. Postąpili tym samym zgodnie z zasadą "pod latarnią najciemniej".

Londyńska policja donosi o nowym trendzie wśród bankomatowych złodziejaszków. Ci posunęli się do tego, że wyposażają bankomaty w "specjalne dodatki". Mowa tutaj o mikrokamerach, którymi przestępcy naszpikowali już cztery bankomaty w Londynie. Nie wiadomo, czy podobnych maszyn nie ma w brytyjskiej stolicy więcej. Nieznana jest też liczba osób, które padły ich ofiarami.

Londyńscy funkcjonariusze o pierwszym przypadku zetknięcia się z podejrzanym bankomatem donieśli 18 lutego. Kolejny znaleziono na początku marca, a dwa kolejne zlokalizowano dwa dni temu. Na pierwszy rzut oka bankomaty wyglądają jak każdy inny. Można z nich wypłacać pieniądze i korzystać z pozostałych funkcji.

Sęk w tym, że tuż pod ich obudową złodzieje zamontowali małe kamery, które mają śledzić ruchy każdego klienta, który skorzysta z maszyny. Obecność kamer można poznać przez malutkie dziurki w obudowie, przez które te obserwują panel kontrolny.

Jak na razie tego typu bankomaty zlokalizowano jedynie w Londynie. Nie ma jednak pewności co do tego, czy polscy złodzieje nie wykorzystują już tego samego sposobu na kradzież pieniędzy. Dlatego podczas korzystania z bankomatu najlepiej zachować szczególną ostrożność i dobrze się mu przyjrzeć.

źródło: independent.co.uk źródło: independent.co.uk źródło: independent.co.uk pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News