Uważaj co jesz! Te produkty sprzyjają rozwojowi raka

Uważaj co jesz! Te produkty sprzyjają rozwojowi raka

Mało kto zdaje sobie sprawę, że w naszym codziennym życiu natrafiamy na substancje, które są rakotwórcze. Co prawda, jedne mniej, inne bardziej, ale część z nich można znaleźć w naszych codziennych pokarmach.

Portal motywatordietetyczny.pl przedstawił listę produktów spożywczych, które są potencjalnie groźne dla naszego zdrowia. Rakotwórczość produktów tych bierze się stąd, że w ich składzie zawarte są rafinowane oleje roślinne, czyli te, których popularnie używamy do smażenia.

Niewielu z nas wie jednak, że kiedy w trakcie przetwarzania taki olej zostanie poddany obróbce cieplnej, a jego temperaturę zwiększy się do 200 stopni, zaczyna dymić. Odtąd normalny olej spożywczy zmienia swoją strukturę i staje się substancją rakotwórczą.

ZOBACZ TAKŻE - Dzieci wściekłe na Unię. Nutella wycofywana ze sklepów

W związku z tym portal motywatordietetyczny.pl wymienił najpopularniejsze produkty spożywcze, które są wręcz naszpikowane wszelkiego rodzaju przetworzonymi olejami. Produkty te, z naciskiem na rynek polski, zamieszczamy poniżej.

- Mleczna czekolada karmelowa Alpen Gold, - Pieczone Ziemniaczki mrożone, - Herbatniki z nadzieniem czekoladowym HIT, - Baton pełnoziarnisty Bakalland Ba!, - Croissant 7days, - Kanapka i kszka Mleczny Start, - Bita śmietana w proszku Delecta, - Pizza Riga Dr. Oetker, - Pizza Ristorante Dr. Oetker, - Słodka Chwila Budyń Dr. Oetker, - Baton Bajeczny E.Wedel, - Czekolada mleczna toffi E. Wedel, - Czekolada Milka z płatkami owsianymi, - Masło orzechowe Felix, - Wafel Grześki Goplana, - Prince Polo, - Lody Grycan, - Ciastka Jeżyki Jutrzenka, - Chipsy Lay's, - Baton Snickers, - Baton Twix, - Baton Lion,

W każdym z tych produktów znaleźć można tłuszcz roślinny lub olej palmowy. Te mogą z kolei przyczyniać się do występowania nowotworów.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News