Rozliczanie PIT co roku stanowi dla wielu Polaków prawdziwą udrękę. Co ciekawe, już wkrótce będziemy mogli zapomnieć o tym obowiązku. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy obywatele całkowicie odetchną z ulgą.

Wypełnianie oraz składanie deklaracji podatkowych dla wielu osób wciąż stanowi niemały problem. Rząd zadeklarował więc pomoc obywatelom w tej kwestii, aby zdjąć z ich barków część uciążliwych obowiązków.

Czy to koniec osobistego rozliczania PIT?

Jak wynika z deklaracji ministerstwa finansów, w 2019 roku urzędnicy wypełnią więc za Polaków formularze PIT. Oni także wyślą je do wskazanych urzędów skarbowych, załatwiając tym samym całą procedurę.

Co ciekawe, udział niektórych obywateli w rozliczeniu wciąż będzie jednak obowiązkowy, jeżeli zależy im na konkretnych ulgach (poza tą na dzieci). W tym przypadku sami będą musieli zgłosić je do odpowiednich instytucji zanim zostaną odesłane do urzędów.

Kogo nie dotyczy pozytywna rewolucja?

Poza tym reforma nie obejmie w przyszłym roku osób prowadzących działalność gospodarczą. Rewolucja w rozliczeniu PIT będzie ich dotyczyła dopiero od 2020 roku.

– Wszystkie dane podatników skarbówka i tak ma w swoich bazach. (…) Dlatego PIT-y powinny zostać raz na zawsze zlikwidowane – stwierdził ostatecznie w rozmowie z „Faktem” Andrzej Sadowski, pełniący funkcję szefa Centrum im. Adama Smitha.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kuriozum! TVP chce ścigać internautów za nabijanie się z „pasków grozy”
  2. To może być koniec kariery Andrzeja Dudy. Ta decyzja zaważy o jego losie
  3. Jarosław Kaczyński okrutnie cierpi. Najbliżsi wbili mu nóż w plecy
  4. Jeśli mocno kochasz swojego pieska, pewnie mu to robisz. Niestety on bardzo cierpi

Czy uważasz, że PIT-y powinny zostać ostatecznie całkowicie zlikwidowane?

Loading ... Loading ...

Jak bardzo praworządnym krajem jest Polska? Ranking ukazuje naszą pozycję...


Który znany polityk jest krewnym Anny Guzik? Nie zgadniesz! Zaskakujące relacje rodzinne polityków