Uwaga! Zmiany w wypełnianiu PIT-u, można wiele stracić

Uwaga! Zmiany w wypełnianiu PIT-u, można wiele stracić Źródło: Fot. Pixabay

Rozliczanie PIT co roku stanowi dla wielu Polaków prawdziwą udrękę. Co ciekawe, już wkrótce będziemy mogli zapomnieć o tym obowiązku. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy obywatele całkowicie odetchną z ulgą.

Wypełnianie oraz składanie deklaracji podatkowych dla wielu osób wciąż stanowi niemały problem. Rząd zadeklarował więc pomoc obywatelom w tej kwestii, aby zdjąć z ich barków część uciążliwych obowiązków.

Czy to koniec osobistego rozliczania PIT?

Jak wynika z deklaracji ministerstwa finansów, w 2019 roku urzędnicy wypełnią więc za Polaków formularze PIT. Oni także wyślą je do wskazanych urzędów skarbowych, załatwiając tym samym całą procedurę. Co ciekawe, udział niektórych obywateli w rozliczeniu wciąż będzie jednak obowiązkowy, jeżeli zależy im na konkretnych ulgach (poza tą na dzieci). W tym przypadku sami będą musieli zgłosić je do odpowiednich instytucji zanim zostaną odesłane do urzędów.

Kogo nie dotyczy pozytywna rewolucja?

Poza tym reforma nie obejmie w przyszłym roku osób prowadzących działalność gospodarczą. Rewolucja w rozliczeniu PIT będzie ich dotyczyła dopiero od 2020 roku. - Wszystkie dane podatników skarbówka i tak ma w swoich bazach. (...) Dlatego PIT-y powinny zostać raz na zawsze zlikwidowane - stwierdził ostatecznie w rozmowie z "Faktem" Andrzej Sadowski, pełniący funkcję szefa Centrum im. Adama Smitha. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kuriozum! TVP chce ścigać internautów za nabijanie się z „pasków grozy”
  2. To może być koniec kariery Andrzeja Dudy. Ta decyzja zaważy o jego losie
  3. Jarosław Kaczyński okrutnie cierpi. Najbliżsi wbili mu nóż w plecy
  4. Jeśli mocno kochasz swojego pieska, pewnie mu to robisz. Niestety on bardzo cierpi
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News