Rakotwórcze ciasteczka pojawiły się w polskich sklepach i hurtowniach. Sanepid ostrzega przed ich jedzeniem i kupowaniem. Może się to skończyć niebywałą tragedią. Warto sprawdzić, czy się ich nie kupiło lub nie zjadło.

Państwowa Inspekcja Sanitarno-Epidemiologiczna (sanepid) nakazała wycofanie z obrotu całej partii belgijskich ciastek Biskids. Okazuje się, że produkt może zawierać niebezpieczną substancję – akryloamid – w dużej ilości. Związek ten może powodować raka przewodu pokarmowego.

Partia wycofana ze sprzedaży nosi numer 171401, a jej data przydatności do spożycia to 3 kwietnia 2018 r. Informację o niebezpiecznie wysokim stężeniu akryloamidu w ciastkach podał sam producent, firma CRV Corthouts NV.

Szczególnie niebezpieczne dla dzieci

– Wskazana powyżej partia produktu pn. „Belkorn” Biskids 6+ with appleconcentrate, no added sugar, 150 g, nie powinna być spożywana przez konsumentów, szczególnie przez dzieci, z uwagi na stwierdzony wysoki poziom akryloamidu. Produkt można zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć – informuje sanepid w komunikacie.

Polski dystrybutor produktu, jak się okazuje, został poinformowany przez producenta ciastek o niebezpiecznej partii. Wcześniej jednak zdążył sprzedać cały zapas hurtowniom i kontrahentem. Informacja została zatem przekazana dalej, do hurtowni i sklepów.

Sanepid będzie teraz monitorował proces wycofywania rakotwórczych ciasteczek z półek sklepowych i hurtowni. Należy pamiętać, że ciastka są niebezpieczne, szczególnie dla dzieci. Jeśli ktoś zakupił ciastka, powinien zwrócić je do sklepu, lub natychmiast zniszczyć.

Źródło: dziennikzachodni.pl

Nie chcesz mieć raka? Nie jedz TYCH rzeczy!


Te rzeczy NAJBEZPIECZNIEJ jeść!

...

Zobacz również