Policjanci z pewnością mogliby być z siebie dumni. W końcu udało im się dopaść dwójkę bandytów, którzy uprzykrzali Polakom życie od dawna. Niestety, podczas brawurowej akcji mundurowi zgubili… dwa granaty.

Do zdarzenia doszło we wtorek podczas policyjnej akcji. Podkarpaccy antyterroryści przemieszczali się śmigłowcem w pościgu za dwójką bandytów. Udało się dopaść bandziorów, którzy uciekali w stronę granicy polsko-słowackiej. Niestety, na wysokości wsi Ciche (woj. małopolskie) funkcjonariusze zgubili dwa granaty.

Te miały wypaść z helikoptera w ferworze akcji. Po złapaniu bandziorów policjanci udali się do wsi, którą przeczesali wykrywaczem metalu. Niestety, dotąd nie udało się znaleźć granatów. Policjanci proszą jednak o rozwagę i pomoc tych, którzy znajdą granaty. Rzecznik nowotarskiej policji, Roman Wolski, podkreślił przy tym bardzo dyplomatycznie, że policja granatów nie zgubiła, a te zostały jedynie „utracone w akcji”.

– Niebezpieczne przedmioty wypadły ze śmigłowca w rejonie Cichego. Okolice tej wsi zostały przeszukane w środę za pomocą wykrywacza metalu. Niestety to nie pomogło i dalej nie odzyskaliśmy granatów. Dlatego prosimy każdego, kto znajdzie tę broń o natychmiastowe zawiadomienie policji w Zakopanem czy Nowym Targupodał rzecznik policji.

...

Zobacz również