Jak podaje lokalny serwis warszawawpigułce.pl, podejrzani mężczyźni nocą starannie fotografują warszawskie stacje metra. Portal powołuje się na wpis internautki, która miała już zgłosić sprawę na policję. 

Według relacji internautki, w nocy ze środy na czwartek (13/14 kwietnia) około godziny 1:30 podejrzani mężczyźni fotografowali stację metra „Rondo ONZ” najlepszej jakości sprzętem. Dokładnie uwieczniali schody, windy i wyjścia awaryjne. Kobieta opisuje ich urodę jako orientalną. Apeluje o czujność i zgłaszanie podobnych spraw policji.

Póki co, nie można siać paniki, bowiem w przeszłości zdarzały się już przypadki fałszywych doniesień o szykowanych atakach w metrze, które obiegały media. Jednakże, w obliczu groźby zamachów terrorystycznych, ze względów bezpieczeństwa nie wolno pomijać żadnych relacji. Do każdej informacji należy jednak podchodzić z dystansem. Niestety, odbiór społeczny jest coraz niższy, szczególnie po fali fałszywych alarmów na lotniskach.

Obecnie Biuro Prasowe Komendy Stołecznej Policji nie jest w stanie odpowiedzieć na zapytanie dotyczące sprawdzenia zgłoszenia z 15 kwietnia.

screen: warszawawpigulce.pl
screen: warszawawpigulce.pl

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

Zobacz również