UWAGA! Ostrzeżenia IMGW dla 6 województw
Mikołaj Pilecki - 16 Grudnia 2018

UWAGA! Ostrzeżenia IMGW dla 6 województw

Prognoza pogody dla Polski na najbliższe dni zapowiada znaczną zmienność aury i zaistnienie bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia dla sześciu województw. Najbardziej ucierpią kierowcy.

Prognoza pogody dotycząca tego i następnego tygodnia nie zawiera najlepszych informacji. Po pierwsze nastąpi znaczne ochłodzenie z -7 stopni Celsjusza jako najniższą temperaturą w kraju, a następnie ocieplenie z 10 stopniami Celsjusza za zachodzie Polski. Ciepło będzie także podczas Świąt Bożego Narodzenie, które będą deszczowe i ciepłe. Jedynie w górach i na wschodzie ma spaść wtedy śnieg. Częste zmiany temperatury to oczywiście także zmiany w warunkach na drogach. Spodziewane są oblodzenia, gołoledź. Na wschodzie kraju w najbliższym czasie mają wystąpić również zamiecie śnieżne spowodowane silnym wiatrem ze wschodu, które porwie zaległy, liczny opad.

Prognoza pogody: IMGW wydało ostrzeżenia dla sześciu województw

Od północy do jutrzejszych godzin popołudniowych na terenie sześciu województw obowiązywać będzie wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenie. Objęte nim zostały w całości województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie i lubelskie. Częściowo natomiast mazowieckie bez dalekowschodniej części oraz mniejsza, wschodnia część warmińsko-mazurskiego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
DowborPolsat dał im niepowtarzalną szansę. Tylko nieliczni potrafili ją wykorzystaćCzytaj dalej
- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - czytamy na stronie internetowej IMGW.

Jutro będzie cieplej niż dziś

Na niedziele prognozowane są wyższe temperatury od tych, których doświadczamy dziś. W większości miast zapowiada się, że słupek rtęci nie przekroczy 1 stopnia Celsjusza. Najzimniej będzie w Zakopanem i tradycyjnie w Suwałkach, gdzie temperatura spadnie do -2 stopni. Najcieplej ma być we Wrocławiu i w Opolu tam będzie najmniej 1 stopnień.Obrazy Pikio Kolorem żółtym zaznaczono obszary objęte ostrzeżeniem 1. stopnia. Fot. pogodynka.plZOBACZ TAKŻE:
  1. To wideo robi furorę! Koszmarne warunki a polski pilot się tylko śmieje (VIDEO)
  2. Co ugotować na święta Bożego Narodzenia. Proste i przepyszne przepisy!
  3. Różnica temperatur będzie KOSMICZNA! Pogoda w Polsce znowu oszaleje
  4. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
  5. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
ZAMIANA
Perth_hail_size_compared_to_handNie dowiesz się tego z prognozy pogody! Wstrząsające zimowe rekordyCzytaj dalej
źródło: gazeta.pl/pogodynka.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News