UWAGA! Oficjalne ostrzeżenie producenta, chodzi o dwie popularne szczepionki

UWAGA! Oficjalne ostrzeżenie producenta, chodzi o dwie popularne szczepionki Źródło: fot. Pixinio

Ruchy antyszczepionkowe robią wszystko aby przekonać ludzi, że szczepionka to zło niekonieczne. Teraz może się okazać, że mieli trochę racji, choć nie tam, gdzie jej się spodziewali. Pojawiło się oficjalne ostrzeżenie producenta, chodzi o dwie popularne szczepionki.

Popularność ruchów antyszczepionkowych rośnie z roku na rok. Co raz więcej rodziców decyduje się nie szczepić swoich dzieci, ciągle pojawiają się doniesienia o ich szkodliwości. Teraz dwie popularne szczepionki oficjalnie przyznają, że nie wszystko jest z nimi w porządku. Nie chodzi jednak o to, że powodują choroby albo inne nieszczęścia, ale o to, że mogą być nieskuteczne.

Uszkodzona szczepionka

Firma GSK poinformowała o możliwym wycieku z ampułkostrzykawek, które stosowane są w szczepionkach. Producent zapewnia, że wyciek nie wpływa na sterylność szczepionki, ale, niestety, może doprowadzić do zmniejszenia dawki specyfiku, więc pacjenci mogą nie uzyskać właściwej ochrony przed chorobą, której chcą zapobiec. Na polskim rynku komunikat dotyczy szczepionek: Boostrix, Boostrix Polio, Infanrix DTPa, Infanrix-IPV+Hib, Infanrix hexa, Twinrix Adult, Havrix Adult i Junior, Engerix B 10 mcg i 20 mcg, Encepur Adults i K. Są to specyfiki zapobiegające błonicy, tężcowi, krztuścowi, kleszczowemu zapaleniu mózgu, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Jak informuje firma GSK wyciek zauważono podczas podawania niektórych szczepionek lub w trakcie ich przygotowywania. W Europie takie przypadki zgłaszano w 2,6 na 100 tys. dawek, jednak w niektórych krajach zgłoszenia były częstsze. - W tym przypadku należy ocenić stosunek korzyści do ryzyka, biorąc pod uwagę potencjalne zwiększenie ochrony po powtórnym podaniu pełnej dawki oraz ryzyko wystąpienia działań niepożądanych po podaniu dodatkowej dawki i potencjalne ryzyko zmniejszonej ochrony w przypadku braku dodatkowego szczepienia pacjenta — napisała firma w oficjalnym komunikacie.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Chodakowska nową gwiazdą Kurskiego. Fani: „Czemu w TVPiS?!”
  2. Paweł z M jak miłość miał wypadek samochodowy. „Ma rozległe obrażenia”
  3. Widzowie Voice of Kids zszokowani. Co tam się wydarzyło?!
Źródło: wykop.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News