UWAGA! Nad duże polskie miasta nadciąga okropna burza

UWAGA! Nad duże polskie miasta nadciąga okropna burza Źródło: fot. pixabay.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował do mieszkańców kilku regionów Polski ostrzeżenie dotyczące silnych burz. Synoptycy przewidują, że niedługo na nasz kraj spadnie sporo deszczu, a nawet grad. Lepiej dowiedzieć się, gdzie nastąpi silna burza.

Od kilku tygodni obserwujemy nad Polską ogólną poprawę pogody i wysoką temperaturę. Pozwala to myśleć, że nadchodzące wakacje będą choć w części takie same, jak tegoroczna majówka - najlepsza pod względem aury od ładnych paru lat. Wysoka temperatura to także wzmożone parowanie zbiorników wodnych, a co za tym idzie rosnąca liczba opadów. Deszcz w czasie upałów może przynieść ukojenie i orzeźwienie, lecz gdy przychodzi wraz z silnym wiatrem i wyładowaniami, może być już niebezpieczny. Wedle prognoz synoptyków nad Polskę nadciągają potężne burze, o których lepiej wiedzieć zawczasu. Sprawdź, czy znajdujesz się na zagrożonym nimi terenie.

Ogromna burza nadciąga nad Polskę

Już dziś w stronę centrum naszego kraju wiatr przyciągnął spory front burzowy. Obfite deszcze spadły najpierw na wschodzie, a następnie przeniosły się w stronę stolicy, północy, a także południa Polski. Największe burze mają nastąpić jednak dopiero jutro. Wydane przez IMGW ostrzeżenia obowiązuje do 27 maja. Zdaniem prognostyków, na obszarze całego kraju należy spodziewać się nawet do 25 milimetrów deszczu oraz gradu. Największe ośrodki miejskie muszą przygotować się na ewentualne podtopienia, przerwy w dostawie energii i problemy w ruchu drogowym. Temperatura przy tym ma być bardzo przyjemna. Słupki rtęci skoczą nawet do 27 stopni Celsjusza. - Przewiduje się wystąpienie silnych burz, którym towarzyszyć będą opady okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym - powiedział Marcin Czeczatka z IMGW. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramat aktora. „Walduś” z Kiepskich został zdradzony i upokorzony przez własną żonę
  2. Przedstawiciel NATO odwiedzi protestujących w Sejmie? Jest jasna odpowiedź
  3. RODO weszło dziś w życie. O co w nim chodzi i co się zmieni?
źródło: pomorska.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu