Firma Zimperium opublikowała raport ostrzegających użytkowników telefonów z systemem Android przed jedną z najpopularniejszych aplikacji na smartfonach – AirDroid. Narzędzie zawiera kilka bardzo niebezpiecznych podatności. 

Aplikacja AirDroid jest jednym z najpopularniejszych narzędzi na do zdalnego integrowania urządzeń smartfonów z systemem android z pecetami. Jak się jednak okazuje, jest również bardzo niebezpieczna.

Jak możemy przeczytać w raporcie firmy Zimperium, wszystkie wersje aplikacji zwierają bardzo niebezpieczne podatności polegające m.in. na słabo zabezpieczonych kanałach komunikacyjnych, które nasze telefony wykorzystują do wymiany danych z serwerami.

Umożliwia to hakerom przeprowadzenie ataku typu „man in the middle”, dzięki któremu są w stanie przechwycić wszystkie poufne dane i treści znajdujące się na naszym telefonie.

Autorzy raportu natychmiast po odkryciu niebezpieczeństwa skontaktowali się z twórcami aplikacji – firmą Sand Studio. Nie uzyskali jednak żadnej konkretnej odpowiedzi i reakcji z jej strony. Sand Studio zwleka również z publikacją aktualizacji, która zlikwidowałaby problem.

Dlatego też, Zimperium zaleca natychmiastowe usunięcie aplikacji z naszych telefonów do czasu aż taka aktualizacja się pojawi.

bh

...

Zobacz również