To nie żart, a prawdziwy koszmar ludzi z arachnofobią. Zaczął się właśnie sezon rozrodczy stworzeń, które przerażają całe masy ludzi. Choć małe i często niegroźne, potrafią uprzykrzyć życie. Stawonogi właśnie biorą szturmem Europę.

Jak przyznają naukowcy, takiego czegoś nie widzieli już dawno. Choć wiadomo, że okres lęgowy małych i włochatych pająków właśnie nastał, nigdy jeszcze tak masowo te nie szturmowały domów. Małe sekspająki w wiadomych celach wchodzą do ciepłych mieszkań i domów, by tam w zaciemnionych miejscach kopulować i składać jaja.

Winna temu ma być chłodna pogoda na przełomie sierpnia i września, która wygnała zwierzaki do domów. Szczególnie tragicznie sytuacja ma wyglądać w Wielkiej Brytanii, gdzie ostrzega się przed pozostawianiem otwartych okien. Dla pająków to bowiem jednoznaczne zaproszenie.

Choć stare porzekadło mówi „szczęśliwy dom, gdzie pająki są” inne zwraca uwagę, że „co za dużo, to niezdrowo”. Tak samo ma być z włochatymi stawonogami. Te choć niegroźne, potrafią dać się we znaki zwłaszcza ludziom z arachnofobią. Dlatego też ostrzega się zwłaszcza osoby cierpiące na tę fobię na trzymanie się na baczności. Pająki mogą bowiem czaić się wszędzie.

źródło: se.pl

Okrzyknęli ją najpiękniejszą matką świata! Ta dziewczyna rozpala wyobraźnię internautów

...

Zobacz również

Zobacz również