Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: w północno-wschodniej Polsce rozszalały się anomalie pogodowe. Tamtych rejonów dotknęła gwałtownej zmiana pogodowa oraz… grad. I to grad nienaturalnych wręcz rozmiarów. Według IMGW anomalie mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia

W okolicy Białegostoku przeszły gwałtowne burze, które przyniosły ze sobą grad „wielkości piłek tenisowych”. Internet jest już pełen nagrań, na których zarejestrowany wielkość spadających z chmur bryłek lodu.

Ostrzeżenie dotyczące gwałtownych zmian pogodowych, silnych ulew i porywisty wiatr wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zgodnie z nim warunku pogodowe mogą stanowić zagrożenie dla życia. Istnieje także możliwość podtopień dróg i zabudowań.

Szczególnie groźnych warunków mogą spodziewać się mieszkańcy Podlasia i Mazur. Spodziewane są także uszkodzenia dachów i zrywanie linii energetycznych. W przypadku województwa podlaskiego tamtejsza straż pożarna interweniowała już 30 razy. W samym Białymstoku spadły 43 litry wody na metr kwadratowy. Doszło do podtopień, które spowodowały utrudnienia w ruchu.

https://www.youtube.com/watch?v=u–6Q8kqCcI

źródło: wp.pl

...

Zobacz również