Grzegorz Schetyna zadeklarował, że Platforma Obywatelska będzie pracowała nad relokacją uchodźców w Polsce. Konkretnie tam, gdzie partia ma swoich samorządowców. Dając wiarę słowom szefa Platformy, wskazać można miasta, w których azyl znajdą uchodźcy.

Z szeregów Platformy Obywatelskiej wywodzą się prezydenci kilku największych polskich miast – Paweł Adamowicz (Gdańsk), Hanna Zdanowska (Łódź), Jacek Jaśkowiak (Poznań) i Hanna Gronkiewicz-Waltz (Warszawa). Poza Hanną Zdanowską, wymienieni politycy deklarują chęć przyjęcia uchodźców w swoich miastach. To właśnie Gdańsk, Poznań i stolica zostaną przystosowane do zapewnienia uchodźcom azylu.

To nie wszystko. Swój głos w kwestii relokacji zabrać będą mogli inni samorządowcy, wywodzący się z Platformy Obywatelskiej. Partia ma swoich marszałków w kilku województwach: Śląskim, Zachodniopomorskim, Pomorskim, Wielkopolskim, Lubuskim, Małopolskim i Łódzkim.

Jak podkreślił Schetyna, jego decyzja nie jest skierowana przeciwko decyzjom partii rządzącej, która zdecydowanie sprzeciwia się przyjmowaniu do kraju uchodźców.

Chciałbym, żeby ta propozycja nie została przestawiona jako ta, która jest przeciw rządowi. My nie chcemy być przeciw rządowi, my chcemy pokazać, że można współpracować – mówił Grzegorz Schetyna.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=vNnoORL0N-0

...

Zobacz również