UWAGA! LIDL wycofuje popularny produkt, jest NIEBEZPIECZNY dla zdrowia

UWAGA! LIDL wycofuje popularny produkt, jest NIEBEZPIECZNY dla zdrowia

To bardzo ważna informacja. Ze sklepów sieci Lidl zostaje wycofany popularny produkt. Może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia, dlatego warto zainteresować się tym i sprawdzić, czy nie posiada się go w domu.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie związane z popularnym produktem sprzedawanym w Lidlu. Sprawa dotyczy "Sol & Mar Kawałków kałamarnicy olbrzymiej, 3x80 g". Ostrzeżenie obejmuje tylko smaki czosnkowy i paprykowy oraz tylko serię, której data przydatności do spożycia to 31.12.2023. -  Produkt ten może zawierać naturalnie występujące kryształki soli, które klient mógłby pomylić z odłamkami szkła. Powstające kryształki to tzw. kryształki struwitu, które mogą tworzyć się w procesie produkcji konserw rybnych, w wyniku połączenia wyrobu rybnego i przylegających do niego resztek wody morskiej. Nagryzienie przez klienta takiego kryształku może doprowadzić do zranienia w obrębie jamy ustnej. Ze względu na możliwe ryzyko klienci powinni bezwzględnie zwrócić produkt i zrezygnować z jego konsumpcji - informuje GIS.

Bezproblemowy zwrot pieniędzy

Ostrzeżenie wydane zostało w związku ze zgłoszeniem hiszpańskiego producenta artykułów, Conservas Selectas de Galicia S.L. Sklep zareagował natychmiastowo i produkt został wycofany. Równocześnie wszyscy klienci, którzy wcześniej zakupili kawałki kałamarnicy z tej serii, są zachęceni do zwrotu. -  Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony - czytamy w komunikacie GIS. - Wszystkie inne produkty sprzedawane przez Lidl w Polsce, a w szczególności wyprodukowane przez Conservas Selectas de Galicia S.L., nie są objęte wycofaniem - dodano także. Źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News