To bardzo ważna informacja. Ze sklepów sieci Lidl zostaje wycofany popularny produkt. Może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia, dlatego warto zainteresować się tym i sprawdzić, czy nie posiada się go w domu.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie związane z popularnym produktem sprzedawanym w Lidlu. Sprawa dotyczy „Sol & Mar Kawałków kałamarnicy olbrzymiej, 3×80 g”. Ostrzeżenie obejmuje tylko smaki czosnkowy i paprykowy oraz tylko serię, której data przydatności do spożycia to 31.12.2023.

–  Produkt ten może zawierać naturalnie występujące kryształki soli, które klient mógłby pomylić z odłamkami szkła. Powstające kryształki to tzw. kryształki struwitu, które mogą tworzyć się w procesie produkcji konserw rybnych, w wyniku połączenia wyrobu rybnego i przylegających do niego resztek wody morskiej. Nagryzienie przez klienta takiego kryształku może doprowadzić do zranienia w obrębie jamy ustnej. Ze względu na możliwe ryzyko klienci powinni bezwzględnie zwrócić produkt i zrezygnować z jego konsumpcji – informuje GIS.

Bezproblemowy zwrot pieniędzy

Ostrzeżenie wydane zostało w związku ze zgłoszeniem hiszpańskiego producenta artykułów, Conservas Selectas de Galicia S.L. Sklep zareagował natychmiastowo i produkt został wycofany. Równocześnie wszyscy klienci, którzy wcześniej zakupili kawałki kałamarnicy z tej serii, są zachęceni do zwrotu.

–  Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt
jego zakupu zostanie zwrócony 
– czytamy w komunikacie GIS. – Wszystkie inne produkty sprzedawane przez Lidl w Polsce, a w szczególności wyprodukowane przez Conservas Selectas de Galicia S.L., nie są objęte wycofaniem – dodano także.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Nie chcesz mieć raka? Nie jedz TYCH rzeczy!


Te rzeczy NAJBEZPIECZNIEJ jeść!

Zobacz również