Od dawna polska policja, prócz standardowych, oznakowanych radiowozów, posługuje się też nieoznakowanymi autami. Dzięki temu policjanci mogą wtopić się w ruch i pozostać nierozpoznanymi. Kierowcy szybko uczą się rozpoznawać nieoznakowane wozy i przekazują sobie o nich informacje.

Teraz do policyjnej floty trafią nowe samochody. Z pewnością na początku będą na ulicach zaskoczeniem, jednak już teraz wiemy, co to za model. Dzięki temu kierowcy będą mogli łatwo rozpoznać samochód na ulicach.

Nowym modelem w policyjnej flocie jest BMW 330i xDrive. Firma BMW wygrała przetarg na nowy samochód policyjny. Wymagania były bardzo szczegółowe, zaś 330i xDrive spełnia je bez zarzutu. Zaskoczeniem jest jednak, że to właśnie bawarska marka zaproponowała najniższą cenę.

– Kontrakt z polską Policją jest zatem kolejnym przykładem, że jesteśmy wiarygodnym partnerem także dla instytucji państwowych, które mogą współpracować z markami premium. Jest to możliwe dzięki indywidualnemu podejściu marki BMW do każdego klienta i dostosowanie oferty do jego potrzeb oraz możliwości – wyjaśnia Piotr Fus, wspólnik w BMW Auto Fus.

Także policjanci nie kryją zadowolenia z wyniku przetargu. Oficer prasowy policji zwraca uwagę na niezawodność niemieckich samochodów. Podkreśla też, że nowe pojazdy pozwolą lepiej realizować zadania, jakie stawia codzienna służba.

– Są to samochody o świetnych właściwościach jezdnych, bezpieczne i mają opinię aut, na których kierowcy mogą polegać w każdy warunkach – dodaje podkom. Robert Opas z Wydziału Prasowego KGP.

...

Zobacz również

fot. bmw.pl