Uwaga emeryci! Nowy program, państwo da wam 240 złotych, jeśli się zapiszecie

Uwaga emeryci! Nowy program, państwo da wam 240 złotych, jeśli się zapiszecie

Rząd PiS już niedługo szykuje prawdziwą rewolucję i jest to wiadomość do wszystkich emerytów! Władze dopłacą do waszego świadczenia pod jednym warunkiem. Państwo da wam 240 złotych, jeśli tylko zapiszecie się do nowego programu, którym są Pracownicze Plany Kapitałowe. 

Już w 2019 roku odbędzie się reforma systemu emerytalnego. Zdaniem pomysłodawców w postaci Ministerstwa Finansów będzie to rewolucja, która da najstarszym możliwość otrzymywania większego świadczenia. Choć pod adresem Pracowniczych Planów Kapitałowych padły już pierwsze słowa krytyki, głównie ze strony Solidarności, MF nie zamierza uginać się pod ich naciskiem. Zdaniem związkowców pracownicy zrobią wszystko, by uniknąć PPK, co wcale nie zwiększy ilości otrzymywanych przez nich pieniędzy. - Pracownicze plany kapitałowe (PPK) nie rozwiązują problemu niskich świadczeń emerytalnych. Można z niemal całkowitą pewnością założyć, że pracownicy o niskich dochodach podejmą działania mające na celu uniknięcie PPK - uważa NSZZ "Solidarność" - czytamy w Rzeczpospolitej. MF dąży do planowego wprowadzeni reformy. Krystian Mazur z Biura Promocji resortu zaznaczył jednak, że możliwe jest zatrzymanie wejścia w życie jej niektórych elementów, gdyby wymagała tego sytuacja. - Gdyby się okazało, że dla wypracowania kompromisu wobec zgłaszanych postulatów, potrzebna będzie dłuższa dyskusja, być może rozważone zostanie dłuższe vacatio legis dla niektórych rozwiązań - czytuje Mazurka "Rp".

Gdy pojawią Pracownicze Plany Kapitałowe, emeryci dostaną po 240 złotych!

PPK będzie powszechnym i współfinansowanym przez państwo systemem oszczędzania na emeryturę. Pieniądze z niego popłyną nie tylko do pracowników, ale także do ich pracodawców. Środki przekazywane na ich poczet będzie można wycofać w każdym momencie, co sprawia, że w przeciwieństwie do ZUS, jest dobrowolny. System zakłada niewielkie miesięczne wpłaty. Oszczędzający w PPK zostaną do niego zapisani przez pracodawcę. Program przeznaczony jest obecnie dla 11 milionów zatrudnionych na umowę o pracę lub umowę o dzieło. Wyłączeni zostaną z niego samozatrudnieni. W ciągu całego cyklu oszczędzania państwo będzie dokładać do każdej puli 240 złotych rocznie. Oznacza to, że przez 40 lat pracy, dostaniemy od niego 10 tys. złotych. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Taniec z Gwiazdami: ANTYPISOWSKI manifest NA ŻYWO! Organizatorzy przerażeni, chcieli to przerwać
  2. Co tam się stało?! Na scenę Tańca z gwiazdami nagle wszedł Szpak i wszystkich zamurowało [VIDEO]
  3. Czarny Piątek wymknął się spod kontroli! Policja rzuciła się na kobietę W CIĄŻY
\ źródło: money.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News